W niedzielę pierwszy sparing

Tomasz Ociepa / 2011-03-03

Częstochowscy rugbiści rozpoczną wiosenną rundę meczem sparingowym w najbliższą niedzielę. Rywalem w spotkaniu, które odbędzie się na sztucznym boisku w Myślenicach, będzie Juvenia Kraków.

Mecz rozgrywany pod koniec okresu przygotowawczego do rundy wiosennej będzie przetarciem przed meczami ligi regionalnej oraz planowanymi na najbliższe miesiące spotkaniami z drużynami pierwszoligowymi. Trudno ukryć, że dyspozycja drużyny pozostaje pewną niewiadomą ze względu na niewielką ilość odbytych treningów na murawie. Częstochowianie udadzą się do Myślenic w optymalnym składzie. W stosunku do rundy jesiennej zabraknie młodego Grzegorza Szkopiaka, który wyjechał na stałe na Wyspy Brytyjskie i tam kontynuuje swoją karierę.

Dla krakowian będzie to już drugi sparing w tym roku. Przed dwoma tygodniami Juvenia pokonała czeski RC Havirov 25:10.

Juvenia Kraków - RC Częstochowa, 06.03. 2011, godz, 9.30, Myślenice

Skład RCC: Iain Alexander, Karol Balsam, Marek Biernat, Łukasz Fikus, Marcin Gęsiarz, Maciej Gnych, Jakub Jakubczak, Kamil Knurzyński, Dawid Konefał, Daniel Królak, Michał Krzypkowski, Krzysztof Masalski, Jakub Mitek, Mateusz Nowak, Tomasz Ociepa, Radosław Rokosz, Kamil Skowron, Piotr Sosnowski, Jakub Sterna, Marcin Szczerba, Patryk Weżgowiec

Zobacz też

"Pierwsza piętnastka": Michał Krzypkowski

Dłuższy nabór do RCC

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.