Rugbistki zagrają z WOŚP

/ 2011-01-07

Najbliższy weekend w kraju minie pod znakiem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W charytatywną akcję włączą się również zawodniczki Rugby Club Częstochowa.

Już w ubiegłym roku reprezentanci zielono-czarnych pomagali w kwestowaniu na rzecz potrzebujących, organizując atrakcje w Cinema City Wolność. Tym razem reprezentantki sekcji żeńskiej będą prezentować swoją dyscyplinę w tym miejscu podczas niedzielnego finału.

Udział rugbistek w tegorocznej WOŚP zacznie się jednak już dzień wcześniej, w sobotę. Na fali popularności wydanego niedawno kalendarza z ich udziałem, odbędzie się licytacja zdjęć zawodniczek częstochowskiego klubu. Zdjęcia w dużym wymiarze, wykonane przez Jarosława Respondka, wykorzystane do druku kalendarza, będą do nabycia będą w pubie Oslo przy ul. Korczaka 14 o godz. 18.00, kiedy rozpocznie się licytacja.

Zobacz też

Prezentacja na miarę niezwykłego kalendarza

Niezwykły kalendarz Rugby Clubu Częstochowa

Wniosek o użyczenie boiska złożony! [+ VIDEO]

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.