Wniosek o użyczenie boiska złożony! [+ VIDEO]

Redakcja / 2010-12-06

Rugby Club Częstochowa złożył w Urzędzie Miasta wniosek o użyczenie boiska przy ul. Lourdyjskiej. Tym samym zakończyła się pierwsza faza akcji "Boisko dla rugbistów!", która miała pokazać społeczne poparcie dla tej inicjatywy. Od tego momentu wszystko jest w rękach Prezydenta Miasta i podlegających mu urzędników.

Dokładnie o godzinie 12:30 wniosek, jego uzasadnienie oraz 1069 podpisów wyrażających poparcie (razem 87 stron) zostały złożone w asyście kamer telewizyjnych w kancelarii Urzędu Miasta. Czy to początek końca problemów częstochowskich rugbistów z dostępem do infrastruktury sportowej?

Aktualnie rugbiści trenują na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Poza dużymi kosztami - nieponoszonymi przez znakomitą większość klubów w Polsce - uniemożliwia to konstrukcję harmonogramu, który pozwoliłby na optymalną ilość treningów we wszystkich kategoriach wiekowych, ze względu na intensywne wykorzystanie obiektu przez inne podmioty . O ile możliwe jest jeszcze przeprowadzenie treningów na stadionie lekkoatletycznym, o tyle nie ma mowy o rozgrywaniu tam zawodów, m. in. ze względu na wymiary murawy. Dlatego jeszcze większy problem stanowi rozgrywanie spotkań ligowych - tym bardziej, że pozostałymi boiskami zarządzają kluby, które nie są skore do wynajmu obiektu, szczególnie w terminach weekendowych, w jakich odbywać się muszą mecze. Ze względu na brak dostępnego obiektu na terenie Częstochowy zawodnicy zmuszeni są każdorazowo liczyć na życzliwość klubu sportowego... Junior Szarlejka! Jest to dość absurdalna sytuacja, w której klub szkolący częstochowian, reprezentujący swoje miasto, musi gościć rywali poza jego granicami. Jest to jednocześnie bariera w zgłoszeniu drużyny do centralnych rozgrywek I ligi, w której obowiązuje sztywny terminarz, wymagający dostępności boiska w odgórnie ustalonych terminach.

W tej sytuacji włodarze Klubu złożyli wniosek dotyczący obiektu przy ul. Lourdyjskiej, który należy do Miasta Częstochowy. Boisko to, jak wiele innych podobnych obiektów, jest przez Miasto użyczane wybranemu klubowi sportowemu na określony czas. Aktualna umowa, zawarta z jednym z klubów piłkarskich, wygasa na początku 2011 roku.

W trakcie trwania akcji rugbiści dwukrotnie pojawili się w centrum miasta i prezentując się w klubowych strojach zbierali poparcie od mieszkańców Częstochowy, którzy z życzliwością, a zarazem zaskoczeniem odnosili się do problemu klubu. Podpisy na listach złożyły także znane osobistości związane z częstochowskim sportem: Piotr Gruszka (reprezentant Polski w siatkówce), Konrad Pakosz (prezes zarządu AZS Częstochowa SSA), oraz Krzysztof Kułak (zawodnik MMA, mistrz federacji KSW). W sumie w załącznikach do wniosku przekazano listy zawierające 1069 podpisów wyrażających poparcie dla inicjatywy rugbistów.

Relacja ze złożenia podpisów oraz wywiad z Prezesem klubu (źródło: www.czewa.tv):

Zobacz też

Jesień pod znakiem zbierania doświadczeń

Album "RUGBY!" dostępny w sieci

Best British nowym partnerem Rugby Clubu...

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.