Niezwykły kalendarz Rugby Clubu Częstochowa

Redakcja / 2010-12-10

Żeńska sekcja Rugby Clubu Częstochowa idąc za wzorem swoich kolegów z Juvenii Kraków postanowiły wydać klubowy kalendarz na 2011 rok wypełniony zdjęciami wszystkich zawodniczek Rugby Clubu Częstochowa.

Dziewczyny pracowały nad zdjęciami z fotografem Jarosławem Respondkiem, który od prawie dwóch lat współpracuje z naszym klubem. Wszyscy fani RCC doskonale pamiętają jego slajd show, który tak doskonale oddał ducha rugby. W trakcie dwóch sesji powstał niezwykły kalendarz, który ukazuje jak wiele piękna a zarazem siły jest w kobiecym rugby. Projekt ma na celu zwrócenie większej uwagi na kobiece rugby i zainteresowanie nim kibiców i potencjalnych zawodniczek. -Nie oszukujmy się, ogólna świadomość ludzi na temat kobiecego rugby jest niewielka, poza tym często słyszymy opinie, że w rugby grają wielki „baby”, które z kobiecością nie mają za wiele wspólnego. Chcemy zmienić ten stereotyp i mamy nadzieję, że ten kalendarz nam w tym pomoże mówi kapitan drużyny Kasia Sterna. Dziewczynom bardzo zależy, by za pomocą kalendarza udowodnić że rugby to sport dla każdego i zachęcić tym samym do gry kolejne kobiety.

Rugbistki są zgodne, że praca nad zdjęciami do kalendarza wymagała dużo wysiłku i cierpliwości. – Fryzjer, makijaż to wszystko było bardzo przyjemne ale pozowanie przez sześć godzin, ciągłe powtórki bo któraś z koleżanek zamknęła oczy i niezbyt wysoka temperatura sprawiły, że pod koniec pierwszej sesji nie chciałyśmy słyszeć o następnej mówi skrzydłowa częstochowianek Sylwia Gołda Ale wszystkie dziewczyny podkreślają, że było warto. Czego dowodem są wspaniałe zdjęcia i duża satysfakcja z tego, że ten projekt szczęśliwie udało się zrealizować. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez udziału sponsorów, którzy mocno wsparli całe przedsięwzięcie.

Rugbistki serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na oficjalną prezentacja kalendarza, która odbędzie się 12.12.2010 roku o godzinie 17:00 w Pubie Oslo, ulica Korczaka 14 w Częstochowie.

Razem z premierą rozpocznie się sprzedaż kalendarzy. Będzie można je nabyć w wybranych miejscach w Częstochowie oraz przez internet. Wszystkie informacje zostaną opublikowane w niedzielę o godzinie 17:00.

Sponsorzy projektu:


President Electronics Poland


Best British


Surf Cafe

Drukarnia Aqua


Salon fryzjerski New Age

Browar Czenstochovia


Re-toma


Śląski Okręgowy Związek Rugby
Partnerzy projektu:


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Zdzisław Konefał


LKS Junior Szarlejka

Zobacz też

Wniosek o użyczenie boiska złożony! [+ VIDEO]

Jesień pod znakiem zbierania doświadczeń

Album "RUGBY!" dostępny w sieci

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.