Jesień kończy się w Lublinie

Redakcja / 2010-10-29

W sobotę zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa udadzą się do Lublina by zagrać najprawdopodobniej ostatni mecz tej jesieni. Na naszych zawodników czeka przeciwnik mocny jak nigdy - rewelacja Extraligi - Budowlani Lublin.

Drużyny skorzystały z faktu, że Lublinianie swój mecz VII rundy Extraligi zagrali awansem kilka tygodni wcześniej, i w najbliższy weekend w związku z tym pauzują. Budowlani jak dotychczas są rewelacją rozgrywek, z dorobkiem 20 punktów zajmują czwarte miejsce zaraz za Lechią, Arką i swoimi imiennikami z Łodzi.

Dla częstochowskich rugbistów będzie to kolejny etap zbierania doświadczeń na drodze do 1 ligi, a jednocześnie niemały prestiż mierzyć się z drużyną, która w składzie ma niejednego reprezentanta Polski. - Na pewno nie jedziemy do Lublina położyć się przed gospodarzami. Zdajemy sobie sprawę z ich siły i umiejętności, ale zamierzamy wyjść na boisko z podniesionymi głowami i stawić Budowlanym jak największy opór. Jeśli gra się w rugby, celem zawsze powinno być tylko zwycięstwo - relacjonuje bojowe nastawienie Maciej Gnych. W Lublinie, ze względu na kontuzję barku, zabraknie niestety Krzysztofa Masalskiego, który przez cała jesień pewnie zabezpieczał tyły boiska w roli obrońcy.

Budowlani Lublin - Rugby Club Częstochowa
Lublin, 30.10.2010, godz. 14:00
Skład RCC: Karol Balsam, Marek Biernat, Łukasz Fikus, Maciej Gnych, Jakub Jakubczak, Dawid Konefał, Daniel Królak, Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Mateusz Nowak, Tomasz Ociepa, Radosław Rokosz, Michał Skibiński, Kamil Skowron, Piotr Sosnowski, Jakub Sterna, Marcin Szczerba, Grzegorz Szkopiak, Patryk Weżgowiec.

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Rugbistki na Limanowskiego

Dobry debiut Pań

Rugbistki w stolicy

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Przekaż 1% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.