Rugbistki na Limanowskiego

K.S. / 2010-10-29

Już w tą sobotę podczas przerwy meczu Raków Częstochowa-Ruch Zdzieszowice (początek spotkania godzina 14) na murawę stadionu przy ulicy Limanowskiego wybiegną częstochowskie rugbistki, które w zeszłym tygodniu w swoim debiutancki turnieju w Warszawie zajęły wysoką czwartą lokatę.

Zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa opowiedzą o swojej działalności i zaprezentują zgromadzonym kibicom podstawowe zasady gry. Poza tym dziewczyny będą chciały pokazać, że na przekór wszelkim stereotypom rugby to też sport dla kobiet.

Częstochowskie rugbistki w nadchodzącym sezonie 2010/2011 będą występować w najwyższej klasie rozgrywkowej czyli Grand Prix Polski Rugby 7 Kobiet, gdzie ich rywalkami będą tak utytułowane zespoły jak Arka Gdynia Girls, Ladies Lechia Gdańsk czy Tygrysice Sochaczew.

W drugiej połowie spotkanie rugbistki chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rugby, działalności klubu jak również powiedzą jak można do nich dołączyć i rozpocząć swoją przygodę z rugby. Na osoby zainteresowane Panie będą czekać przy stoisku z cateringiem.

Zobacz też

Dobry debiut Pań

Rugbistki w stolicy

Kuba Jakubczak w rezerwie kadry U-19

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.