Dobry debiut Pań

K.S. / 2010-10-24

W dobrze obsadzonym turnieju w Warszawie nasze zawodniczki zajęły wysoką czwartą lokatę. Biorąc pod uwagę, że był to ich debiut w grze na pełnych zasadach możemy być bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku.

Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej od spotkania z Czarnymi Pruszcz Gdański, drużyną na co dzień występującą w cyklu Grand Prix Kobiet, która podobnie jak nasze panie z powodu problemów kadrowych wystawiła tylko siedmioosobowy skład uniemożliwiający dokonywanie jakichkolwiek zmian. Częstochowianki podeszły do tego meczu bez żadnych kompleksów, bardzo szybko otworzyły wynik na 5:0 a później dzięki skutecznej grze ręką stopniowo powiększały przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszych rugbistek 32:0.

Kolejnymi grupowymi przeciwniczkami naszych dziewczyn były zawodniczki Ladies Lechia Gdańsk II, które w tych zawodach wystawiły dwie świetne ekipy. Rugbistki z Gdańska postawiły częstochowiankom zdecydowanie trudniejsze warunki i szybko objęły prowadzenie. Pierwsza połowa odbywała się całkowicie pod dyktando Pomorzanek, w drugiej nasze dziewczyny solidnie wzięły się do pracy i po świetnych zagraniach do skrzydła dwa przyłożenia zdobyła Sylwia Gołda. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii 24:12.

Jedno zwycięstwo i jedna porażka pozowliły zająć drugie miejsce w grupie, które było premiowanem prawem gry o 3 miejsce w turnieju. W tym spotkaniu nasze rugbistki spotkały się z dobrymi koleżankami z Ladies Warsaw Frogs, które w tym turnieju również debiutowały w grze na pełnych zasadach. Gospodynie od samego początku zdecydowanie dominowały na boisku, grając bardzo twardo w obronie i wyprowadzając szybkie i skuteczne kontrataki. W pierwszej połowie atutem naszych pań był tylko skuteczne rozgrywanie stałych fragmentów gry. W drugiej połowie gra wyglądała już zupełnie inaczej, wynik po stronie częstochowianek otworzyła Sylwia Gołda, a kolejne pięć oczek po świetnej akcji dołożyła Kamila Rospondek. Niestety nie wystarczyło czasu na zniwelowanie strat i trzecie miejsce stało się udziałem Warszawianek.

- Debiut naszych Pań można uznać za sukces. Czwarte miejsce to bardzo dobra pozycja biorąc pod uwagę, że dziewczyny jeszcze nie grały w kontakcie na żadnych zawodach. Wszystkie zawodniczki zasługują na pochwałę bo każda mocno walczyła na boisku i nie odpuszczała do ostatniego gwizdka sędziego. Poza tym teraz widzimy nad czym trzeba jeszcze solidnie popracować - powiedział po zawodach trener naszych rugbistek Tomasz Szymczyk.
W tym miejscu podziękowania należą się organizatorom czyli całej drużynie Warsaw Frogs, którzy w krótkim czasie zorganizowali świetny turniej i który był doskonałą promocją rugby wśród kobiet.

Wyniki:
Rugby Club Częstochowa- Czarne Pruszcz Gdański 32:0 (Gołda 17, Rospondek 10, Sterna 5)
Ladies Lechia Gdański II- Rugby Club Częstochowa 24:12 (Gołda 12)
Ladies Warsaw Frogs- Rugby Club Częstochowa (Gołda 5, Rospondek 5)

1.Ladies Lechia Gdańsk I
2.Ladies Lechia Gdańsk II
3.Ladies Warsaw Frogs
4.Rugby Club Częstochowa
5.Połączone drużyny Tygrysic Sochaczew i Diablic Ruda Śląska
6.Czarne Pruszcz Gdański

Zdjęcie dzięki uprzejmości Anety Bejm (Ladies Warsaw Frogs)

Zobacz też

Rugbistki w stolicy

Kuba Jakubczak w rezerwie kadry U-19

Porażka po zaciętym meczu

Już niedługo...

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.