Rugbistki w stolicy

Redakcja / 2010-10-22

23 października nasze Panie zadebiutują na towarzyskim turnieju Warsaw Frogs Ladies 7’s Rugby Tournament. Po raz pierwszy rugbistki z Częstochowy zagrają w rozgrywkach rugby 7 z pełnymi przepisami czyli szarżą i przegrupowaniami. Dotychczasowe mecze nasze dziewczyny rozgrywały jedynie w paryżankę.

W składzie Rugby Club Częstochowa zagrają: Kamila Rospondek, Ewa Kotas, Ewa Szyler, Katarzyna Sterna (k), Magdalena Wanarska, Olga Krzypkowska oraz Sylwia Gołda. W turnieju bierze udział 7 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Zespoły zgłoszone do rozgrywek to:

Grupa A:
Tygrysice Sochaczew
Ladies Lechia Gdańsk II
Diablice Ruda Śląska
Ladies Warsaw Frogs

Grupa B:
Ladies Lechia Gdańsk I
Czarne Pruszcz Gdański
Rugby Club Częstochowa

Zobacz też

Kuba Jakubczak w rezerwie kadry U-19

Porażka po zaciętym meczu

Kolejny sparing w Warszawie

Już niedługo...

Nie przegap

Nadchodzą obchody XV-lecia RCC!

W tym roku mija 15 lat odkąd z inspiracji Mateusza Nowaka grupa młodych ludzi postanowiła założyć w Częstochowie pierwszy klub rugby.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.