2 liga wraca do Częstochowy!

Redakcja / 2010-09-22

Boisko w Kalei w niedzielę ponownie stanie się areną zmagań rugbistów. Tym razem w meczu 2 ligi Rugby Club Częstochowa gościć będzie drużynę BBRC Łódź

BBRC Łódź jest drużyną bardzo doświadczoną i utytułowaną jeśli chodzi o rozgrywki rugby siedmioosobowego. Łodzianie grali w Extralidze Rugby 7, mają na koncie kilka wygranych turniejów, a w ich szeregach są nawet reprezentanci Polski w rugby siedmioosobowym.

W tym sezonie BBRC Łódź po raz pierwszy zgłosiło się do rozgrywek prawdziwego piętnastoosobowego rugby. Bez wątpienia ich mocnych stron można upatrywać w przygotowaniu szybkościowym oraz potencjale formacji ataku i szerokiej gry ręką. Aspektami gry, które powinni starać się zdominować nasi zawodnicy są stałe fragmenty, oraz sprawna organizacja na boisku, która w wykonaniu Rugby Clubu Częstochowa jest lepsza z każdym meczem.

Wszyscy, którzy zdecydują sie obejrzeć niedzielne zawody, jak zwykle będą mieli możliwość posilić się ciepłym posiłkiem, a z myślą o tych którzy na meczu rugby będą po raz pierwszy klub przygotował ulotki wyjaśniające przepisy gry. Planowane są także konkursy dla kibiców z atrakcyjnymi nagrodami.

Rugby Club Częstochowa - BBRC Łódź
Sędzia: Janusz Wilk (Kraków)
26.09.2010 Kalej, ul. Szkolna 1 (obiekt KS "Junior" Szarlejka) godz. 14:00
Wstęp wolny

Zobacz też

Slajdshow "Rugby!" w Pubie OSLO

"Boisko dla rugbistów!": poparcie od Konrada...

Porażka w deszczu

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2022/2023

Za nami kolejny sezon międzyszkolnych rozgrywek rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.