2 liga wraca do Częstochowy!

Redakcja / 2010-09-22

Boisko w Kalei w niedzielę ponownie stanie się areną zmagań rugbistów. Tym razem w meczu 2 ligi Rugby Club Częstochowa gościć będzie drużynę BBRC Łódź

BBRC Łódź jest drużyną bardzo doświadczoną i utytułowaną jeśli chodzi o rozgrywki rugby siedmioosobowego. Łodzianie grali w Extralidze Rugby 7, mają na koncie kilka wygranych turniejów, a w ich szeregach są nawet reprezentanci Polski w rugby siedmioosobowym.

W tym sezonie BBRC Łódź po raz pierwszy zgłosiło się do rozgrywek prawdziwego piętnastoosobowego rugby. Bez wątpienia ich mocnych stron można upatrywać w przygotowaniu szybkościowym oraz potencjale formacji ataku i szerokiej gry ręką. Aspektami gry, które powinni starać się zdominować nasi zawodnicy są stałe fragmenty, oraz sprawna organizacja na boisku, która w wykonaniu Rugby Clubu Częstochowa jest lepsza z każdym meczem.

Wszyscy, którzy zdecydują sie obejrzeć niedzielne zawody, jak zwykle będą mieli możliwość posilić się ciepłym posiłkiem, a z myślą o tych którzy na meczu rugby będą po raz pierwszy klub przygotował ulotki wyjaśniające przepisy gry. Planowane są także konkursy dla kibiców z atrakcyjnymi nagrodami.

Rugby Club Częstochowa - BBRC Łódź
Sędzia: Janusz Wilk (Kraków)
26.09.2010 Kalej, ul. Szkolna 1 (obiekt KS "Junior" Szarlejka) godz. 14:00
Wstęp wolny

Zobacz też

Slajdshow "Rugby!" w Pubie OSLO

"Boisko dla rugbistów!": poparcie od Konrada...

Porażka w deszczu

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Międzynarodowy turniej rugby we Francji

W dniach 18-19 maja młodzi zawodnicy Rugby Club Częstochowa wzięli udział w prestiżowej, międzynarodowej imprezie - Tournoi Europeen des Escoles de Rugby w Bethune, w północnej Francji. Był to już drugi wyjazd na tego typu zawody, ale pierwszy zorganizowany samodzielnie przez RCC -...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.