Porażka w deszczu

Redakcja / 2010-09-11

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się pojedynek w Bytomiu. Mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, padający deszcz spowodował, że obie drużyny popełniły wiele błędów, jednak zdominowanie gry w przegrupowaniach zapewniło "Czarnym" wygraną 24:0.

Wynik meczu nie końca odzwierciedla zaciętą walkę jaka toczyła się na boisku. Padający deszcz skutecznie utrudniał grę obu drużynom, w efekcie czego mnożyły się błędy indywidualne, a z szerokiej zrezygnować musiały formacje ataku. Do zaistniałych warunków znakomicie przystosowali się miejscowi zawodnicy, którzy zdominowali grę w przegrupowaniach czyniąc z niej swoją największą broń. Wynik meczu pozostawał otwarty jeszcze po pierwszej połowie meczu, jednak szeroka ławka gospodarzy wobec dość eksperymentalnego zestawienia naszej drużyny (aż 8 juniorów!) okazała się decydująca w drugiej odsłonie gry. Na pochwałę w częstochowskiej ekipie zasłużyła w tym meczu jedynie konsekwentnie doskonalona organizacja gry w obronie. Blisko zdobycia przyłożenia był także po efektownym rajdzie Krzysztof Masalski, ale ostatecznie powstrzymał go ostatni obrońca Czarnych.

Mecz najprawdopodobniej zostanie zaliczony do rozgrywek II Ligi Grupy Centralnej, w której zagra także BBRC Łódź.

Znamy także datę najbliższego meczu w Częstochowie. Już w niedzielę 26 września nasi zawodnicy zmierzą się na obiekcie "Juniora" Szarlejka właśnie z drużyną BBRC Łódź. Już dziś zapraszamy wszystkich na ten mecz.

Czarni Bytom - Rugby Club Częstochowa 24:0 (5:0)
RCC: Królak, Skibiński, Balsam (Mizgała), Sterna (Weżgowiec), Fikus, Alexander, Skowron, Nowak - Szkopiak - Mitek - Rokosz, Gnych, Jakubczak, Konefał - Masalski.

Zobacz też

Do Bytomia po raz pierwszy

Piotr Gruszka popiera inicjatywę RCC!

Skra Warszawa - RCC 53:3

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2023/2024

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny bardzo udany - 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, 2. miejsce mini żaków w Polsce, czy 6. miejsce w Polsce w klasyfikacji Turniejów Dzieci i Młodzieży, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Mini żacy drudzy, a młodzicy szóści w Polsce!

W sobotę 15.06.2024r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Wzięły w nim udział najlepsze drużyny w Polsce w kategoriach mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) oraz młodzik (do lat 14). RCC wystąpiło w nim w najmłodszej i najstarszej...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.