I-ligowa lekcja: Skra - RCC 53:3

Redakcja / 2010-08-29

Niewiele do powiedzenia w starciu z warszawską Skrą mieli zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa. Doświadczeni rywale bezlitośnie wykorzystali wszystkie słabości naszej drużyny i odnieśli tym samym przekonujące zwycięstwo w stosunku 53:3.

"Skrzaki" dysponujące zdecydowaną przewagą pod względem fizycznym, już od pierwszych minut zepchnęły częstochowian do defensywy. Początkowe akcje gospodarzy okazywały się jednak nieskuteczne ze względu na indywidualne błędy, które kilkakrotnie uniemożliwiły wykorzystanie stworzonej przewagi liczebnej. Pierwsze przyłożenie dla gospodarzy padło około 10-tej minuty meczu. Momenty lepszej gry w wykonaniu naszych zawodników następowały zazwyczaj gdy gospodarze wypadali z rytmu i popełniając przewinienia w przegrupowaniach pozwalali zbliżyć się częstochowianom do ich pola punktowego. Jeden z rzutów karnych w początkowej fazie meczu na skuteczny rzut karny zamienił Daniel Królak i jak się później okazało były to jedyne punkty naszej drużyny w tym meczu. Do 25-tej minuty meczu utrzymywał się wynik 5:3, jednak z czasem przewaga Skry zaczęła rosnąć. Ostatecznie gospodarze w pierwszej połowie zdobyli w sumie 4 przyłożenia i wynik do przerwy brzmiał 22:5.

Początek drugiej części meczu to zdecydowanie najsłabszy fragment gry naszego zespołu. W tym okresie zawodnicy Skry zdominowali grę i rozbijali obronę naszej drużyny efektownymi akcjami. Szwankować zaczęła także formacja autowa, w której widać było brak kilku podstawowych zawodników i w efekcie jeszcze więcej "piłek do gry" mieli gospodarze. Ostatnie przebudzenie naszej drużyny miało miejsce w ostatnich minutach meczu, gdy po serii skutecznych wejść obok przegrupowania, w których brylował Kamil Skowron, częstochowianie znaleźli się kilka metrów od pola punktowego Skry. Niestety konsekwentna obrona gospodarzy, pozwoliła im ostatecznie odzyskać piłkę i przenieść grę na aut w bezpiecznej odległości od pola punktowego.

Warto wspomnieć, że mecz naszych zawodników po raz pierwszy prowadził jeden z najlepszych polskich arbitrów - Grzegorz Michalik.

Skra Warszawa - Rugby Club Częstochowa 53:3 (22:3)
Punkty dla RCC: Królak (1K)
RCC: Królak, Banaszczyk, Szonecki, Balsam (Skibiński), Sterna, Fikus, Skowron, Nowak - Szkopiak - Mitek, Konefał, Gnych (Ociepa), Szczerba, Rokosz - Masalski

Zobacz też

Skra Warszawa - RCC 53:3

Pora na kolejny test

Cenny sparing z Extraligowcem: Juvenia - RCC 52:7

Już niedługo...

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Mini żacy na ósmym, a żacy szóstym miejscu w Polsce!

W niedzielę 18.06.2023 r na stadionie KS Budowlani Łódź odbył się Ogólnopolski Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi mini żacy zajęli na nim 11. miejsce (na 12 zespołów), natomiast żacy 9. miejsce (na 10 zespołów). Po uwzględnieniu tych wyników w klasyfikacji generalnej...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.