Częstochowianie podglądali "Osy"

Redakcja / 2010-07-30

Przedstawiciele Rugby Clubu Częstochowa wykorzystali obecność drużyny London Wasps na przedsezonowym obozie w Spale i obserwowali ich przygotowania oraz poszczególne treningi w trakcie 9-dniowego pobytu angielskiej drużyny w Polsce.

London Wasps to jedna z najlepszych drużyn rugby na północnej półkuli. Londyńczycy pięciokrotnie tryumfowali w krajowych rozgrywkach, a jeszcze 3 lata temu byli zwycięzcami Heineken Cup, czyli rugbowej Ligi Mistrzów. Ich obecność w Polsce była więc jedną z rzadkich okazji do obejrzenia zawodników światowego formatu jakimi bez wątpienia są m.in. Simon Shaw, Serge Betsen, Joe Worsley, Riki Flutey, czy nowy nabytek "Os" - trzecioliniowiec z Wali, Andy Powell. Zajęcia obserwowali przedstawiciele Rugby Clubu Częstochowa, w tym trener pierwszej drużyny Mateusz Nowak. - Treningi Anglików specjalnie nas nie zaskoczyły, ale obserwacje takich zawodników zawsze dają pewne dodatkowe doświadczenie i inspirację. Na pewno dużo interesujących rzeczy udało mi się zaobserwować w treningu zawodników pierwszej piątki młyna i te rzeczy zamierzam wykorzystać w Częstochowie już teraz, przed rozpoczęciem nowego sezonu - relacjonuje Mateusz Nowak. Miłym akcentem zakończył się ostatni trening, kiedy to przedstawiciele obu Klubów wymienili się pamiątkami, życząc sobie wzajemnie samych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Zobacz też

Wystartował letni nabór do RCC!

"Najbardziej podoba mi się entuzjazm w...

Krakowskie Błonia pozostają niezdobyte

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.