Ligowe ostatki

Redakcja / 2010-06-15

W najbliższą niedzielę zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa rozegrają ostatni ligowy pojedynek w tym sezonie. Naszych rugbistów czeka wyprawa do Krakowa i mecz z Juvenią Kraków, który może zadecydować o zwycięstwie w grupie Śląsko - Małopolskiej.

W ostatnich tygodniach częstochowianie rozgrywali głównie mecze sparingowe, które jednak w związku z okrojonym składem 2 ligi, traktowane są w Klubie na tych samych zasadach co mecze ligowe. Do tego wolne weekendy zostały wypełnione turniejami "siodemkowymi" co spowodowało, że rugbiści w trzech ostatnich weekendach zaliczyli cztery imprezy. Mecz z Juvenią z pewnością doszedłby do skutku już wcześniej, gdyby nie zmiany jakie zachodzą w krakowskiej drużynie. Ze względu na problemy finansowe skład Juveni został mocno odmłodzony, a wielu zawodników którzy grając w drużynie rezerw rywalizowało na jesieni w 2 lidze, ma za sobą rundę wiosenną w Extralidze i sukces w postaci ostatecznego utrzymania pierwszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trudno więc mówić, że w niedzielę na przeciwko częstochowian stanie druga drużyna Juvenii. Spodziewać się można raczej, że będzie to mniej doświadczona część zawodników spośród tych grających w Extralidze, wzmocniona juniorami.

Celem częstochowskiej drużyny jest powtórzenie wyniku z jesieni, kiedy na własnym obiekcie pokonali Juvenię 7:0. - Mamy małe problemy z zestawieniem I linii młyna, ale jestem przekonany, że do niedzieli wszystko będzie w porządku. Na mecz ze Śląskiem przygotowaliśmy kilka nietypowych zagrywek, które dały nam dwa przyłożenia i teraz także postaramy się czymś zaskoczyć naszych rywali. Bardzo bym chciał abyśmy zakończyli rozgrywki zwycięstwem i przypieczętowali tym samym pierwsze miejsce w naszej grupie - mówi trener drużyny Mateusz Nowak.

20.05.2010 Juvenia II Kraków - Rugby Club Częstochowa

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Debiut Żaków za nami

Kolejne zwycięstwo na własnym boisku!

RCC - Reprezentacja Śląska 19:0 (12:0)

Już niedługo...

II turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7

23 października 2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.