Ligowe ostatki

Redakcja / 2010-06-15

W najbliższą niedzielę zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa rozegrają ostatni ligowy pojedynek w tym sezonie. Naszych rugbistów czeka wyprawa do Krakowa i mecz z Juvenią Kraków, który może zadecydować o zwycięstwie w grupie Śląsko - Małopolskiej.

W ostatnich tygodniach częstochowianie rozgrywali głównie mecze sparingowe, które jednak w związku z okrojonym składem 2 ligi, traktowane są w Klubie na tych samych zasadach co mecze ligowe. Do tego wolne weekendy zostały wypełnione turniejami "siodemkowymi" co spowodowało, że rugbiści w trzech ostatnich weekendach zaliczyli cztery imprezy. Mecz z Juvenią z pewnością doszedłby do skutku już wcześniej, gdyby nie zmiany jakie zachodzą w krakowskiej drużynie. Ze względu na problemy finansowe skład Juveni został mocno odmłodzony, a wielu zawodników którzy grając w drużynie rezerw rywalizowało na jesieni w 2 lidze, ma za sobą rundę wiosenną w Extralidze i sukces w postaci ostatecznego utrzymania pierwszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trudno więc mówić, że w niedzielę na przeciwko częstochowian stanie druga drużyna Juvenii. Spodziewać się można raczej, że będzie to mniej doświadczona część zawodników spośród tych grających w Extralidze, wzmocniona juniorami.

Celem częstochowskiej drużyny jest powtórzenie wyniku z jesieni, kiedy na własnym obiekcie pokonali Juvenię 7:0. - Mamy małe problemy z zestawieniem I linii młyna, ale jestem przekonany, że do niedzieli wszystko będzie w porządku. Na mecz ze Śląskiem przygotowaliśmy kilka nietypowych zagrywek, które dały nam dwa przyłożenia i teraz także postaramy się czymś zaskoczyć naszych rywali. Bardzo bym chciał abyśmy zakończyli rozgrywki zwycięstwem i przypieczętowali tym samym pierwsze miejsce w naszej grupie - mówi trener drużyny Mateusz Nowak.

20.05.2010 Juvenia II Kraków - Rugby Club Częstochowa

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Debiut Żaków za nami

Kolejne zwycięstwo na własnym boisku!

RCC - Reprezentacja Śląska 19:0 (12:0)

Już niedługo...

Ferie z jajem

18, 20 i 25 styczeń

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięły w nim udział 3 kluby, które wystawiły w sumie 14 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.