W niedzielę do Szarlejki przyjeżdża reprezentacja Śląska!

Redakcja / 2010-06-03

Już w najbliższą niedzielę kolejne emocje związane z rugby w Częstochowie. Tym razem, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa zmierzą się z Reprezentację Śląska.

Skąd pomysł na taki pojedynek? W rundzie wiosennej drużyny ze Śląska nie występują samodzielnie w rozgrywkach ligowych, dlatego zaproponowaliśmy im stworzenie jednej mocniejszej drużyny specjalnie na mecz w Częstochowie - wyjaśnia trener drużyny Mateusz Nowak. Można się spodziewać, że skład gości będzie oparty na zawodnikach z RC Ruda Śląska i Czarnych w Bytomiu. W roli selekcjonerów Reprezentacji Śląska wystąpi duet trenerski z Rudy Śląskiej w osobach Mariusza Świerczyńskiego i Aleksandra Oleszczuka. Mecz, który będzie częścią Festynu Rodzinnego w Kalei, zapowiada się bardzo ciekawie. Rywale będą dysponować zarówno szybkimi zawodnikami z doświadczeniem w rozgrywkach siedmioosobowych, jak i graczami ciężkimi, silnymi, preferującymi wąską grę blisko przegrupowań. - My jak zawsze zamierzamy równoważyć grę atakiem i młynem. Liczę, że mecz będzie dynamiczny, zacięty i co nie mniej istotne, atrakcyjny dla kibiców - deklaruje trener gospodarzy. Działacze Rugby Clubu Częstochowa przygotowali także dodatkowe atrakcje dla wszystkich sympatyków rugby. Jako przedsmak głównego widowiska, na murawie pojawią się zawodniczki żeńskiej sekcji RCC, które rozegrają mecz pokazowy z rywalkami z Rudy Śląskiej. Mecz ten będzie ich oficjalnym debiutem w rodzinnym mieście. Oprócz tego wszyscy którzy zdecydują sie obejrzeć niedzielne zawody, jak zwykle będą mieli możliwość posilić się ciepłym posiłkiem, a z myślą o tych którzy na meczu rugby będą po raz pierwszy klub przygotował ulotki wyjaśniające przepisy gry. Warto także wspomnieć, że po raz pierwszy mecz w Częstochowie poprowadzi sędzia Janusz Wilk z Krakowa, były reprezentant Polski w rugby, który w ostatni weekend był sędzią liniowym w meczu na szczycie Extraligi Rugby pomiędzy Budowlanymi Łódź a Lechią Gdańsk.

Rugby Club Częstochowa - Reprezentacja Śląska
06.06.2010 (niedziela), godz. 15:00, Kalej, ul. Szkolna (obiekt klubu sportowego Junior Szarlejka)
Sędzia: Janusz Wilk (Kraków)

Zobacz też

Z Warszawy rugbiści przywieźli tylko cenne...

Kierunek: Warszawa

Pogoda pokrzyżowała plany rugbistom

Już niedługo...

turniej Polskiej Ligi Rugby7 w Częstochowie

14.05.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.