Kierunek: Warszawa

Redakcja / 2010-05-25

Już w najbliższą sobotę częstochowscy rugbiści po raz pierwszy zagrają w stolicy, a ich formę sprawdzi drużyna zupełnie unikalna jak na polskie warunki - Frogs & Co Warszawa.

Decyzja o wyjeździe do Warszawy została podjęta w związku z problemami innych drużyn grających w Śląsko - Małopolskiej grupie 2 ligi. Z udziału w rozgrywkach już definitywnie wycofała się Raba Gorce Niżne, a zarówno Juvenia Kraków jak i drużyny ze Śląska przeżywają aktualnie problemy kadrowe i meczy z nimi możemy spodziewać się dopiero w czerwcu.

Nasi sobotni rywale to drużyna niezwykle doświadczona i jedyna w swoim rodzaju. Skład popularnych "Żab" w znacznej większości tworzą bowiem obcokrajowcy, a wśród nich m.in. Anglicy, Francuzi, Szkoci czy Irlandczycy, którzy gry w rugby uczyli się w swoich ojczyznach, a karierę kontynuują w Polsce. Szczególny charakter drużyny na stałe wpisał się w polski krajobraz rugby, czego efektem stały się między innymi specjalne zezwolenia od Polskiego Związku Rugby na udział w rozgrywkach, bez ograniczeń w liczbie obcokrajowców.

Doświadczenie jakim dysponują zawodnicy z Warszawy trudno porównać z którymkolwiek z dotychczasowym przeciwników częstochowian, za wyjątkiem pierwszej drużyny Juvenii Kraków. W związku z tym spodziewać się można po naszych najbliższych przeciwnikach poukładanej gry, dojrzałości taktycznej i świetnego wyszkolenia technicznego. Nie znaczy to jednak, że nasi zawodnicy stoją na straconej pozycji. Ostatnie tygodnie pokazały w jakim tempie następuje w zielono-czarnych szeregach progres umiejętności i zrozumienia gry. Do tego doliczyć trzeba dobre przygotowanie fizyczne, które w tej rundzie dawało "drugi oddech" w końcówkach meczy. Z pewnością jednak, bez względu na wynik, mecz z taką drużyną jak Frogs Warszawa będzie świetną lekcją rugby i testem umiejętności dla wszystkich zawodników. Co ciekawe, prosto z Warszawy zawodnicy planują udać się do Łodzi by na żywo obserwować mecz na szczycie Extraligi w którym zmierzą się Budowlani Łódź i Lechia Gdańsk.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzień później młodsza część kadry Rugby Clubu Częstochowa zagra w turnieju w Rudzie Śląskiej w ramach rozgrywek Under Armour Polska Liga Rugby 7. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów w turnieju ma zagrać 12 zespołów, głównie z południowej i centralnej Polski.
Po 18 dotychczas rozegranych w tym sezonie turniejach, nasi zawodnicy zajmują 15 miejsce w stawce 59 zespołów z całej Polski, mimo że zagrali jedynie w 3 turniejach.

Pewna jest także data i przeciwnik na kolejny mecz Rugby Clubu Częstochowa. 6 czerwca o godzinie 15:00, w podczęstochowskiej Kalei, nasi zawodnicy zmierzą się z Reprezntacją Śląska złożoną z zawodników z Rudy Śląskiej i Bytomia, a mecz będzie częścią wielkiego festynu w Szarlejce. Już dziś zapraszamy na ten interesująco zapowiadający się pojedynek.

29.05.2010, 10:30 : Frogs & Co Warszawa - Rugby Club Częstochowa

Zobacz też

Pogoda pokrzyżowała plany rugbistom

Wywiad z Mateuszem Nowakiem w portalu...

Rugby w Krzepickim MOW-ie

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Ruszyły otwarte treningi w ramach Budżetu Obywatelskiego

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Częstochowy na 2023 rok organizowane będą ogólnodostępne, bezpłatne treningi rugby dla dzieci i młodzieży. Odbywać się one będą w sześciu dzielnicach naszego miasta - Częstochówka-Parkitka, Dźbów, Gnaszyn-Kawodrza, Lisiniec,...

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.