Rugby w Krzepickim MOW-ie

Redakcja / 2010-05-12

W odpowiedzi na zaproszenie, zawodnicy Rugby Club Częstochowa odwiedzili Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Krzepicach, gdzie przeprowadzili prezentację, a także trening rugby dla wychowanków miejscowej placówki.

W spotkaniu udział wzięło czterech reprezentantów Rugby Clubu Częstochowa: Daniel Cechowicz, Maciej Gnych, Piotr Kembłowski i Michał Krzypkowski. Zawodnicy RCC rozpoczęli od prezentacji zasad rugby na sąsiadującym z ośrodkiem boisku, którą śledzili wszyscy wychowankowie placówki, czyli 24 chłopców w wieku 13-18 lat. Następnie chętni mieli okazję wziąć udział w treningu rugby, który obejmował naukę operowania piłką i ustawiania się na boisku. Gdy tylko wychowankowie podchwycili te podstawy, zostali podzielani na dwa zespoły i rozegrali mecz w „paryżankę” (bezkontaktowa odmiana rugby). Zacięty pojedynek zakończył się wynikiem 3:2, a zaangażowanie w grze obronnej budziło podziw wśród zawodników RCC. Na zakończenie wizyty nasi zawodnicy podarowali na rzecz ośrodka piłkę do rugby, aby wychowankowie tam przebywający mieli możliwość kontynuowania przygody z nową dyscypliną sportu.

Entuzjazm z jakim młodzi chłopcy przyjęli rugby obrazuje fakt, że już po pierwszych zajęciach wyszli z propozycją utworzenia w ośrodku sekcji rugby, dodając że nie mogą doczekać się następnego treningu.

Zobacz też

Piotr Gruszka wspiera Rugby Club Częstochowa!

Udany debiut naszych Pań!

Efektowne zwycięstwo RCC w meczu na szczycie II...

Już niedługo...

Ferie z jajem

18, 20 i 25 styczeń

dowiedz się więcej

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.