Piotr Gruszka wspiera Rugby Club Częstochowa!

Redakcja / 2010-05-07

To szczególna sytuacja, gdy sportowiec który w zawodowym sporcie zdobył niemal wszystko co było do zdobycia, dostrzega i wyciąga pomocną dłoń w kierunku tych, którzy są dopiero u progu swojej kariery, a sport stanowi dla nich źródło jedynie satysfakcji i pole do pokonywania własnych słabości.

Piotr Gruszka, choć pochodzi z Kęt, od lat związany jest z Częstochową, którą reprezentował przez szereg lat będąc zawodnikiem AZSu Częstochowa. Dzięki wspomnianym związkom z naszym miastem, siatkarz usłyszał o częstochowskich rugbistach, a co więcej zdecydował się wesprzeć ich działania. Dzięki jego pomocy zawodnicy oraz zawodniczki ze wszystkich sekcji wiekowych zostali wyposażeni w getry sportowe, na których oprócz nazwy Klubu znalazło się logo limitowanej serii odzieży, którą swoim imieniem i nazwiskiem sygnuje sam siatkarz. Zawodnicy z otrzymanego sprzętu korzystają od początku rundy wiosennej, jednak możliwość podziękowania pojawiła się dopiero przy okazji ligowego pojedynku z Biało-Czarnymi Nowy Sącz, który Piotr Gruszka oglądał osobiście. - Jesteśmy wdzięczni za okazane nam wsparcie i bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy uznanie w oczach tak utytułowanego sportowca jakim bez wątpienia jest Piotr Gruszka. Jego kariera może być wzorem wyczynu sportowego i gotowości do poświęceń, czyli tego co stawiamy za cel zawodnikom w naszym Klubie. Wsparcie z jego strony to dla chłopaków także dodatkowa motywacja, bo jeśli z trybun ogląda ich w akcji ktoś taki jak Piotr Gruszka, to po prostu nie wypada grać słabo - relacjonował po meczu Prezes Mateusz Nowak.


Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Udany debiut naszych Pań!

Efektowne zwycięstwo RCC w meczu na szczycie II...

Lider pokonany!

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Podsumowanie sezonu 2023/2024

Za nami sezon 2022/2023. Kolejny bardzo udany - 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, 2. miejsce mini żaków w Polsce, czy 6. miejsce w Polsce w klasyfikacji Turniejów Dzieci i Młodzieży, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.