Udany debiut naszych Pań!

Redakcja / 2010-05-03

Dobrze w swoim debiucie zaprezentowały się zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa, zdobywając trzecie miejsce w zawodach Touch Rugby, rozegranych przy okazji międzynarodowego turnieju rugby Warsaw 10's.

Panie rywalizowały w formule touch rugby, czyli odmianie rugby pozbawionej gry w kontakcie. W pierwszym meczu Częstochowianki spotkały się z BBRC Łódź. Mecz miał zacięty przebieg, a o porażce zadecydowało jedno przyłożenie, zdobyte przez łodzianki w końcowej fazie meczu. Kolejnym przeciwnikiem naszych rugbistek były młode reprezentantki Tygrysiątek Sochaczew. Dzięki dobrej grze w obronie i umiejętnemu rozgrywaniu piłki, naszym zawodniczkom udało się wykorzystać atut szybkości grającej na skrzydle Sylwii Gołdy, która zdobyła w ten sposób historyczne przyłożenie dla żeńskiej drużyny Rugby Clubu Częstochowa. Co więcej, naszym zawodniczkom udało utrzymać się prowadzenie do końca meczu, w efekcie czego mogły cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu częstochowianki zmierzyły się z gospodyniami turnieju - Ladies Frogs Warszawa. Mecz obfitował w zaciętą walkę, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przyłożenia, wobec czego trzecie spotkanie naszych zawodniczek zakończyło się remisem.

Wyniki:
RCC - BBRC 0:1
RCC - Tygrysiątka Sochaczew 1:0
RCC - Ladies Frogs Warszawa 0:0

1. Ladies Frogs Warszawa
2. BBRC Łódź
3. Rugby Club Częstochowa
4. Tygrysiątka Sochaczew

Zobacz też

Lider pokonany!

Zapraszamy na majówkę z II ligą rugby!

Panie gotowe do debiutu

Już niedługo...

Nie przegap

Jak dołączyć do Szkółki Rugby RCC?

Najlepiej zrobić to przy okazji naborów, które z reguły odbywają się na przełomie sierpnia i września oraz w okresie ferii zimowych. Natomiast jeśli przegapiliście te akcje i mimo to chcielibyście aby Wasze dziecko zaczęło trenować rugby, to skontaktujcie się z Trenerem...

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.