Udany debiut naszych Pań!

Redakcja / 2010-05-03

Dobrze w swoim debiucie zaprezentowały się zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa, zdobywając trzecie miejsce w zawodach Touch Rugby, rozegranych przy okazji międzynarodowego turnieju rugby Warsaw 10's.

Panie rywalizowały w formule touch rugby, czyli odmianie rugby pozbawionej gry w kontakcie. W pierwszym meczu Częstochowianki spotkały się z BBRC Łódź. Mecz miał zacięty przebieg, a o porażce zadecydowało jedno przyłożenie, zdobyte przez łodzianki w końcowej fazie meczu. Kolejnym przeciwnikiem naszych rugbistek były młode reprezentantki Tygrysiątek Sochaczew. Dzięki dobrej grze w obronie i umiejętnemu rozgrywaniu piłki, naszym zawodniczkom udało się wykorzystać atut szybkości grającej na skrzydle Sylwii Gołdy, która zdobyła w ten sposób historyczne przyłożenie dla żeńskiej drużyny Rugby Clubu Częstochowa. Co więcej, naszym zawodniczkom udało utrzymać się prowadzenie do końca meczu, w efekcie czego mogły cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu częstochowianki zmierzyły się z gospodyniami turnieju - Ladies Frogs Warszawa. Mecz obfitował w zaciętą walkę, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przyłożenia, wobec czego trzecie spotkanie naszych zawodniczek zakończyło się remisem.

Wyniki:
RCC - BBRC 0:1
RCC - Tygrysiątka Sochaczew 1:0
RCC - Ladies Frogs Warszawa 0:0

1. Ladies Frogs Warszawa
2. BBRC Łódź
3. Rugby Club Częstochowa
4. Tygrysiątka Sochaczew

Zobacz też

Lider pokonany!

Zapraszamy na majówkę z II ligą rugby!

Panie gotowe do debiutu

Już niedługo...

Weekend z rugby w Częstochowie

27-28.04.2024

dowiedz się więcej

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.