Podium i 15 punktów w Zgierzu!

Redakcja / 2010-04-25

Bardzo udany występ zaliczyli częstochowscy rugbiści na turnieju Polskiej Ligi Rugby7 w Zgierzu. W stawce 10 zespołów zajęli miejsce na podium, wyraźnie pokonując w meczu o 3 miejsce ŁKS Łódź. Pierwszy wiosenny turniej wygrała drużyna BBRC Łódź, a drugie miejsce przypadło gospodarzom.

Rugbowy weekend Rugby Club Częstochowa rozpoczął jednak już w sobotę w Nowym Sączu, gdzie młodzież reprezentująca zielono-czarne barwy walczyła o awans do finału Mistrzostw Polski Juniorów Rugby7. Występując z dwoma debiutantami w składzie, młodym częstochowianom nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa, mimo że punktowali we wszystkich meczach. Pierwsza czwórka, która wywalczyła awans była zdecydowanie poza zasięgiem pozostałych drużyn. Żałować można natomiast meczu o 5 miejsce, w którym nasi zawodnicy ulegli gospodarzom, tracąc prowadzenie w ostatniej akcji meczu. - Teraz przed juniorami dużo pracy i prawdziwy test charakteru. Czy wyciągną właściwe wnioski z tego turnieju, skupią na ciężkiej pracy i będą gotowi zrewanżować się przeciwnikom w przyszłym roku - mówił bezpośrednio po turnieju Piotr Kembłowski, który w Nowym Sączu tworzył trenerski duet wraz z trenerem pierwszej drużyny Mateuszem Nowakiem. Warto także wspomnieć, że z całej tegorocznej drużyny juniorów, jedynie Krzysztof Masalski w trakcie sierpniowego "łamania roczników" osiągnie wiek seniorski. Wszyscy pozostali zawodnicy zagrają w MPJ7 także za rok.

Głównym wydarzeniem weekendu, z punktu widzenia Częstochowskiego środowiska rugby, był jednak turniej "Under Armour" Polskiej Ligi Rugby 7, rozegrany w niedzielę w Zgierzu. 10 zgłoszonych drużyn podzielono na trzy- i czterozespołowe grupy. Częstochowianie w pierwszej fazie turnieju ulegli 7:24 niesionym dopingiem gospodarzom - Włókniarzowi Zgierz. W meczu o drugie miejsce w grupie, nasi zawodnicy wypunktowali drużynę Gentlemans Rugby Club Łódź, zdobywając aż 9 przyłożeń (najwyższy wynik w całym turnieju). Wysokość wygranej miała wbrew pozorom duże znaczenie, gdyż dzięki korzystnemu bilansowi zielono-czarni awansowali do gier półfinałowych. Tam nasi rugbiści trafili na niezwyciężonych tego dnia zawodników łódzkiego BBRC. Bardziej doświadczeni rywale szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg spotkania, a honorowe przyłożenie dla RCC zdobył po efektownym rajdzie Grzegorz Szkopiak. Wiele emocji przyniósł natomiast mecz o trzecie miejsce przeciw kolejnej łódzkiej drużynie, ŁKS-owi. Po przyłożeniu Jakuba Mitka w pierwszej akcji meczu, i kolejnych punktach Iaina Alexandra po szerokiej grze ręką, Rugby Club Częstochowa prowadził już 14:0. Tuż przed przerwą kontaktowe przyłożenie zdobyli jednak rywale, którzy nie zamierzali rezygnować z walki. Po zmianie stron, przewaga naszych zawodników stała się bardziej widoczna, a bezbłędnym egzekutorem podwyższeń był tego dnia Mateusz Nowak. Pomimo nieustępliwej postawy rywali, gracze RC Częstochowa nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, ostatecznie powiększając przewagę do 23 punktów i kończąc turniej na najniższym stopniu podium.

- Zagraliśmy dziś na na pełnym luzie - mówił po turnieju trener Mateusz Nowak. - W ostatnich tygodniach brakowało nam walki z przeciwnikiem, dlatego dziś cieszyliśmy się każdym meczem. Jeśli doliczyć do tego wysokie miejsce, to turniej można uznać za w pełni udany. Radość szybko jednak minęła i od poniedziałku jesteśmy już skupieni tylko na meczu z Nowym Sączem. W Zgierzu zawodnicy pokazali że są dobrze przygotowani do sezonu. Z upływem turnieju, w przeciwieństwie do części drużyn, nie zabrakło nam sił, a wręcz przeciwnie - znaleźliśmy właściwy rytm dopiero gdy przerwy między meczami znacznie się skróciły.

Przypominamy, że pojedynek z Biało-Czarnymi Nowy Sącz w ramach 2 ligi rugby odbędzie się w najbliższą niedzielę (2.05) o godz. 15:00 na obiekcie K.S. Junior Szarlejka w Kalei.

Zobacz też

Czas wrócić na boisko

Rugbowe warsztaty dla częstochowskich nauczycieli

Żaki po raz pierwszy!

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2023 na zdjęciach

Mijający 2023 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 26 chronologicznie ułożonych zdjęć.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.