Nie dojdzie do skutku niedzielny pojedynek ligowy

Redakcja / 2010-04-13

W związku z planowanymi na niedzielę uroczystościami pogrzebowymi pary prezydenckiej, włodarze Klubu nie zwlekali ani chwili z podjęciem decyzji o zmianie terminu ligowego meczu z Biało-Czarnymi Nowy Sącz.

W związku z tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w miniony weekend, Polski Związek Rugby już kilka dni temu zobligował kluby Extraligi i I ligi do rozegrania meczy nadchodzącej kolejki w niedzielę (zamiast zwyczajowej soboty), jednak w zaistniałej sytuacji można się spodziewać, że cała ligowa kolejka odbędzie się w zupełnie innym terminie. Nowej daty rozegrania meczu szukać będą także kluby z Częstochowy i Nowego Sącza, a ważne w tym kontekście będą ostateczne terminy zawodów organizowanych przez Biało-Czarnych: Turnieju PLR7, który miał odbyć się pierwotnie 11.04, oraz półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Rugby7, który od pewnego czasu "wędruje" w kalendarzu rozgrywek pomiędzy 24.04 a 02.05. Dla Częstochowian od dłuższego czasu priorytetem pozostają rozgrywki piętnastoosobowe, a plan na rundę wiosenną był taki by rozegrać przynajmniej 5 meczy "o punkty", jak czynią to zespoły z I ligi. Pozostaje więc mieć nadzieję, że pozytywny efekt przyniosą starania działaczy w zakresie organizacji przeciwnika dla drużyny na kolejne tygodnie kwietnia, o których w takiej sytuacji z przyjemnością powiadomimy na stronie internetowej.

Przypominamy także, że treningi we wszystkich grupach wiekowych odbywają się w tym tygodniu zgodnie z harmonogramem.

Zobacz też

Inauguracja rozgrywek 2 ligi w Częstochowie

Rugby także w częstochowskich szkołach...

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.