Inauguracja rozgrywek 2 ligi w Częstochowie

Redakcja / 2010-04-08

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz rundy wiosennej w grupie Śląsko - Małopolskiej. Już w niedzielę 18 kwietnia, nasi zawodnicy podejmować będą lidera rozgrywek - Biało Czarnych Nowy Sącz, a ligowe emocje po raz pierwszy zawitają do podczęstochowskiej Szarlejki.

Zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa są zgodni, że przerwa w rozgrywkach była zbyt długa, a wiosenne sparingi to jednak nie to samo co mecz "o punkty". W efekcie wszyscy zawodnicy w stanie pełnej mobilizacji z wytęsknieniem wypatrują powrotu do rywalizacji. W rundzie jesiennej, górą byli Biało-Czarni, którzy na swoim boisku odnieśli zwycięstwo w stosunku 24:5. Obie drużyny spotkały się ponownie w lutym, na turnieju w Ostravie, gdzie po zaciętych meczach raz górą byli ponownie Nowosądeczanie (5:0), a w drugim pojedynku padł niecodzienny remis (0:0).

Mecz z Biało-Czarnymi będzie jednocześnie debiutem rugby na obiekcie klubu piłkarskiego Junior Szarlejka, który mieści się w Kalei przy ulicy Szkolnej. - Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ wstyd było nam dłużej przyjmować drużyny i zapraszać kibiców na obiekt przy ul. Kopalnianej, gdzie warunki urągały jakimkolwiek standardom - wyjaśnia sekretarz Klubu Jakub Mitek. Co więcej odległość z centrum miasta do obu boisk jest bardzo podobna, a główna różnica jest taka, że boisko przy ul. Kopalnianej leży w administracyjnych granicach Miasta, a obiekt Juniora Szarlejka już nie. - Mamy jednak nadzieje, że nie zniechęci to nikogo do przybycia na ten mecz, który zapowiada się pasjonująco - kończy Sekretarz. W Klubie wszyscy liczą na wsparcie, coraz przecież liczniejszej, grupy kibiców która obserwowała dotychczasowe mecze w Częstochowie. Włodarze RCC nie poprzestają na przenosinach na lepszy obiekt, ale wychodzą do kibiców z szeregiem działań, które w jeszcze większym stopniu mają umilić im oglądanie sportowego widowiska. I tak w trakcie meczu z Biało-Czarnymi będzie możliwość spożycia ciepłego posiłku, a z myślą o tych którzy oglądać rugby będą po raz pierwszy, Klub przygotował ulotki wyjaśniające przepisy gry.

Rugby Club Częstochowa - Biało-Czarni Nowy Sącz
18.04.2010 (niedziela), godz. 15:00, Kalej, ul. Szkolna (obiekt klubu sportowego Junior Szarlejka)

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Rugby także w częstochowskich szkołach...

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Od dziś: Sir Iain Alexander!

Już niedługo...

Nie przegap

Mamy wicemistrzostwo Polski!!!

W niedzielę 12 czerwca w Łodzi odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Wzięło w nim udział pięć drużyn - Rugby Club Częstochowa, Budowlani Łódź, Amazonki Lublin, Atomówki Łódź i Błyskawice Rzeszów. Nasze kadetki zajęły w nim 2. miejsce i...

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.