Od dziś: Sir Iain Alexander!

Michał Krzypkowski / Mateusz Nowak /Krzysztof / 2010-04-01

Z nieukrywanym zaskoczeniem i radością odebraliśmy informację jaka dziś do nas dotarła z Wielkiej Brytani. Nasz zawodnik – Iain Alexander, z pochodzenia Szkot, odebrał z samego rana akt nadania szlachectwa z rąk królowej Elżbiety II. Uroczystość ta odbyła się w pałacu Buckingham w Londynie.

Jestem bardzo wzruszony i zadowolony. Przyznanie szlachectwa za szerzenie wartości i wiedzy na temat kultury brytyjskiej wśród młodych ludzi w Europie, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Poza tym miałem przyjemność osobiście poznać królową, a to dla każdego Brytyjczyka niezapomniane przeżycie. Cała moja rodzina jest ze mnie dumna. – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Iain.

W drużynie wszyscy są zachwyceni tą wiadomością. Jeden z zawodników młyna zapytany przez nas, czy na najbliższym treningu, będzie się zwracał do Iaina per Sir, odparł - Nie mam innego wyjścia, muszę uszanować zaszczyt którym został obdarzony Janek.

Jednak wyróżnienie to także trudności administracyjne dla Klubu. - Musimy błyskawicznie zaktualizować wszystkie dokumenty, a w szczególności licencję Iaina, tak by ujęty został nadany mu tytuł "Sir" - wyjaśnia sekretarz Klubu Jakub Mitek. Jeśli Klub nie zmieści się w terminach zawodnik nie zostanie dopuszczony do rozgrywek.

Powyższa publikacja to (niestety) żart primaaprilisowy!

Zobacz też

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Udany wyjazd do Jarocina

Kolejny test w Jarocinie

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

Ferie z Jajem

Od 31 stycznia zapraszamy na "Ferie z jajem" - otwarte treningi dla chłopców i dziewczyn w Rugby Club Częstochowa połączone z naborem do Szkółki Rugby, odbywać się będą w hali sportowej przy VII LO im. Mikołaja Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz w sali gimnastycznej Zespołu...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.