Od dziś: Sir Iain Alexander!

Michał Krzypkowski / Mateusz Nowak /Krzysztof / 2010-04-01

Z nieukrywanym zaskoczeniem i radością odebraliśmy informację jaka dziś do nas dotarła z Wielkiej Brytani. Nasz zawodnik – Iain Alexander, z pochodzenia Szkot, odebrał z samego rana akt nadania szlachectwa z rąk królowej Elżbiety II. Uroczystość ta odbyła się w pałacu Buckingham w Londynie.

Jestem bardzo wzruszony i zadowolony. Przyznanie szlachectwa za szerzenie wartości i wiedzy na temat kultury brytyjskiej wśród młodych ludzi w Europie, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Poza tym miałem przyjemność osobiście poznać królową, a to dla każdego Brytyjczyka niezapomniane przeżycie. Cała moja rodzina jest ze mnie dumna. – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Iain.

W drużynie wszyscy są zachwyceni tą wiadomością. Jeden z zawodników młyna zapytany przez nas, czy na najbliższym treningu, będzie się zwracał do Iaina per Sir, odparł - Nie mam innego wyjścia, muszę uszanować zaszczyt którym został obdarzony Janek.

Jednak wyróżnienie to także trudności administracyjne dla Klubu. - Musimy błyskawicznie zaktualizować wszystkie dokumenty, a w szczególności licencję Iaina, tak by ujęty został nadany mu tytuł "Sir" - wyjaśnia sekretarz Klubu Jakub Mitek. Jeśli Klub nie zmieści się w terminach zawodnik nie zostanie dopuszczony do rozgrywek.

Powyższa publikacja to (niestety) żart primaaprilisowy!

Zobacz też

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Udany wyjazd do Jarocina

Kolejny test w Jarocinie

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2021/22

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii udało się rozegrać wszystkie zaplanowane turnieje w międzyszkolnych rozgrywkach rugby tag. Poniżej ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim z częstochowskiej perspektywy.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

4. miejsce na turnieju Pucharu Polski Rugby7

W sobotę 18 czerwca w Gnieźnie odbył się finałowy turnieju o Puchar Polski Rugby7. Wzięło w nim udział 8 najlepszych drużyn Polskiej Ligi Rugby7: Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal, Kaskada Szczecin, PG Ogniwo Sopot, RC Częstochowa oraz Ciechan Ciechanów. Po...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.