Od dziś: Sir Iain Alexander!

Michał Krzypkowski / Mateusz Nowak /Krzysztof / 2010-04-01

Z nieukrywanym zaskoczeniem i radością odebraliśmy informację jaka dziś do nas dotarła z Wielkiej Brytani. Nasz zawodnik – Iain Alexander, z pochodzenia Szkot, odebrał z samego rana akt nadania szlachectwa z rąk królowej Elżbiety II. Uroczystość ta odbyła się w pałacu Buckingham w Londynie.

Jestem bardzo wzruszony i zadowolony. Przyznanie szlachectwa za szerzenie wartości i wiedzy na temat kultury brytyjskiej wśród młodych ludzi w Europie, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Poza tym miałem przyjemność osobiście poznać królową, a to dla każdego Brytyjczyka niezapomniane przeżycie. Cała moja rodzina jest ze mnie dumna. – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Iain.

W drużynie wszyscy są zachwyceni tą wiadomością. Jeden z zawodników młyna zapytany przez nas, czy na najbliższym treningu, będzie się zwracał do Iaina per Sir, odparł - Nie mam innego wyjścia, muszę uszanować zaszczyt którym został obdarzony Janek.

Jednak wyróżnienie to także trudności administracyjne dla Klubu. - Musimy błyskawicznie zaktualizować wszystkie dokumenty, a w szczególności licencję Iaina, tak by ujęty został nadany mu tytuł "Sir" - wyjaśnia sekretarz Klubu Jakub Mitek. Jeśli Klub nie zmieści się w terminach zawodnik nie zostanie dopuszczony do rozgrywek.

Powyższa publikacja to (niestety) żart primaaprilisowy!

Zobacz też

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Udany wyjazd do Jarocina

Kolejny test w Jarocinie

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.