Rugby także w częstochowskich szkołach podstawowych!

Redakcja / 2010-04-02

Za kilka tygodni rozpoczną się pierwsze treningi sekcji "żak" w naszym klubie. Zapewne sporą część uczestniczących stanowić będą uczniowie tych szkół podstawowych, które w minionym miesiącu gościły dorosłą drużynę Rugby Club Częstochowa na specjalnych pokazach dyscypliny.

W ubiegłym roku miała miejsce akcja "Rugby w szkołach", w trakcie której to częstochowscy zawodnicy spotykali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Tym razem na podobnych zasadach nawiązano współpracę z "podstawówkami". Dzieci z klas 4-6 miały możliwość uczestniczenia w pokazach, na których zawodnicy ubrani w klubowe stroje opowiadali o swojej dyscyplinie, a także prezentowali w praktyce ciekawsze elementy gry. Część pokazu poświęcana była także na edukowanie dzieci w zakresie szkodliwości stosowania dopingu i innych używek.

Dla uczniów było to doskonałe urozmaicenie na tle szkolnej codzienności, dla rugbistów z kolei okazja do rozpropagowania sportu wśród młodszej generacji. Przedsięwzięcie to jest bowiem preludium do uruchomienia dziecięcej sekcji rugby w naszym mieście, która pierwsze treningi odbędzie w połowie kwietnia.

Rugby zagościło do tej pory w następujących szkołach:

  • SP nr 29 SP nr 8
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmatwychwstanek
  • SP nr 35
  • SP nr 19
  • SP nr 49
  • SP nr 53
  • SP nr 13
  • SP nr 18
A to nie koniec planowanych działań promocyjnych. Już na 24 kwietnia zaplanowano bowiem szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego pod kątem wprowadzenia rugby do programu lekcji W-F, które odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia. Wiedzę przekazywał będzie Kierownik Wyszkolenia z ramienia Polskiego Związku Rugby - Tomasz Kapustka, a zainteresowanych uczestnictwem nauczycieli prosimy o kontakt z SOD - http://www.sod.ids.czest.pl.

Przypominamy także, że przyszłych zawodników sekcji wiekowej "żak" wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 12.04.2010 (poniedziałek) o godz. 17:00 w Częstochowskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Focha 19/21 (Pałac Ślubów).


RC Częstochowa - nabór do sekcji ŻAK (97, 98, 99)
Załadowane przez: krzypek. - Koszykówka, baseball, piłka i wiele więcej sportowych wideo!

Zobacz też

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Od dziś: Sir Iain Alexander!

Udany wyjazd do Jarocina

Już niedługo...

Nie przegap

Rok 2022 na zdjęciach

Mijający 2022 rok był kolejnym udanym dla naszego klubu. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie oglądając poniższe podsumowanie składające się z 15 zdjęć.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.