Kolejny test w Jarocinie

Redakcja / 2010-03-17

W nadchodzącą niedzielę zawodników RCC czeka kolejny sparing. Tym razem formę naszych zawodników sprawdzi Sparta Jarocin i na obecną chwilę zapowiada się, że będzie to ostatni sparing przed nadchodzącymi rozgrywkami ligowymi.

Do Jarocina trener Mateusz Nowak planował zabrać 23 zawodników, jednak obowiązki na uczelni zatrzymają w Częstochowie zawodnika trzeciej lini młyna - Marka Biernata. Wszyscy pozostali zawodnicy są gotowi do gry. Na drobne urazy narzekają co prawda Królak i Krzypkowski, ale nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w ich występie. Trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie trzech tercji po 20 minut, aby spróbować różnych rozwiązań taktycznych i jak najwięcej wynieść ze sparingu. Zgodnie z zapowiedzią naszego szkoleniowca, Częstochowianie w każdej tercji zagrają w innym składzie, dzięki czemu możliwość pokazania się na boisku otrzymają wszyscy zawodnicy, a dodatkowo niektórzy na innych niż zazwyczaj pozycjach. - Cieszę się, że w drużynie pojawiła się rywalizacja o miejsce w składzie, a widoczne jest to szczególnie w III lini młyna i na skrzydle gdzie konkurencja jest największa. Takie zjawisko może drużynie wyjść tylko na zdrowie. - wyjaśnia trener. Mecz najprawdopodobniej rozegrany zostanie, podobnie jak ostatni turniej w Ostravie, na sztucznej murawie. - W Czechach zawodnicy mieli okazję się obudzić, teraz pora na to by pokazali kawałek solidnego, poukładanego rugby - kończy Mateusz Nowak.

21.03.2010 r. Sparta Jarocin - Rugby Club Częstochowa
Skład Rugby Club Częstochowa:
1. Alexander Iain
2. Banaszczyk Błażej
3. Bombik Patryk
4. Boral Mateusz
5. Cechowicz Daniel
6. Fikus Łukasz
7. Gęsiarz Marcin
8. Gnych Maciej
9. Jakubczak Jakub
10. Kembłowski Piotr
11. Konefał Dawid
12. Królak Daniel
13. Krzypkowski Michał
14. Masalski Krzysztof
15. Mitek Jakub
16. Nowak Mateusz
17. Ociepa Tomasz
18. Rokosz Radosław
19. Skowron Kamil
20. Sterna Jakub
21. Szczerba Marcin
22. Szkopiak Grzegorz

Zobacz też

Rugbiści biegali w kopalni!

Alfabet częstochowskiego rugby

Ponownie zasmakowali gry

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.