Rugbiści biegali w kopalni!

Tomasz Szymczyk / 2010-03-14

Zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa, mimo śniegu za oknem, nie próżnują i na bieżni oraz siłowni przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Okres przygotowawczy powoli zbliża się do końca, a tymczasem czteroosobowa reprezentacja klubu postanowiła spróbować swych sił w niecodziennym dla nich wysiłku i... wystartowali w 12-godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym w Bochni.

Nasi rugbiści po ubiegłorocznym starcie w 5. etapie "Zimowego maratonu na raty" w Lublińcu, podsumowującym biegową część treningów, w tym roku postanowili sprawdzić się w bardziej ekstremalnych warunkach. Wybór padł na 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy w Bochni, gdzie 06. marca wystartowali: Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Jakub Jakubczak oraz Radosław Rokosz. O tym, że w kopalni czeka ich ciężka praca, wiedzieli już wcześniej, natomiast nikt z nich nie spodziewał się, że będzie to tak olbrzymi wysiłek. "Sam bieg pod względem kondycyjnym nie był tak straszny, jak mogłoby się wydawać" - mówił z uśmiechem nasz "Krzypek". - "Problemem była wytrzymałość nóg, przez co mnie osobiście po 6-ciu godzinach zaczęły łapać agresywne skurcze łydek, które uniemożliwiły mi wykręcanie dobrych czasów". O zmęczeniu mówił także Kuba Mitek - "Na początku byliśmy bardzo zadowoleni, jednak czar prysł po 6. godzinie biegu, kiedy to pokonanie choćby jednego kółka (2420 m) w dobrym czasie stanowiło coraz trudniejsze wyzwanie. Serce do biegu mieliśmy cały czas, ale mięśnie nie wytrzymywały, bo nikt z nas nigdy wcześniej nie biegał tak długich dystansów. Było więc to dla nas zupełnie nowe przeżycie". Jednak jak sami zawodnicy RCC przyznają, najważniejsza dla nich jest satysfakcja z sukcesu, jakim niewątpliwie jest już sama walka w tak wyczerpującym biegu. "Kiedy zawyła syrena końcowa poczułem olbrzymi przypływ satysfakcji i na chwilę zapomniałem o bólu i zmęczeniu. Pierwsze, co sobie pomyślałem - było warto" - zakończył dumnie Michał.

Zwycięzcami 6. edycji 12-godzinnego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Bochni została ekipa "Meble Kler", która to wykręciła niesamowity łączny dystans prawie 213 km. Reprezentacja Rugby Club Częstochowa zajęła 52. miejsce (na 60), z łącznym pokonanym dystansem ponad 138 km. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Jakub Mitek, który przebiegł prawie 39 km. "Może nie jest to bardzo wysokie miejsce, ale wynik nas cieszy, zwłaszcza, że był to ciężki debiut w obcym dla nas lekkoatletycznym świecie"- powiedział Kuba.

Zobacz też

Alfabet częstochowskiego rugby

Ponownie zasmakowali gry

Czeska rozgrzewka przed ligą

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Nasze kadetki w reprezentacji Polski Kobiet u16

W czerwcu odbyły się dwie akcje reprezentacji Polski Kobiet u16. Najpierw w dniach 4-5.06 odbyło się w Łodzi zgrupowanie selekcyjne. Następnie w dniach 23-26.06 reprezentacja ponownie spotkała się w Łodzi, skąd pojechała do Pragi na turniej Nadziei Olimpijskich. W obu akcjach...

Alfabet roku 2021

Mijający 2021 rok był dla naszego klubu udany. Co ciekawego się w nim wydarzyło dowiecie się, lub przypomnicie sobie czytając poniższe podsumowanie.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.