Alfabet częstochowskiego rugby

Tomasz Ociepa / Redakcja / 2010-03-09

Z końcem lutego minął kolejny rok formalnego istnienia Rugby Clubu Częstochowa. Redakcja klubowego serwisu postanowiło z tej okazji przygotować alfabet częstochowskiego rugby, który stanowi autorski przegląd najciekawszych wydarzeń dotyczących częstochowskiego rugby, które miały miejsce w trakcie ostatnich dwunastu miesięcy.

A jak amatorzy
Wciąż pozostają nimi zawodnicy Rugby Clubu Częstochwa, ale ich zaangażowanie i wytrwałość w drodze do realizacji postawionych sobie celów może budzić podziw. Cztery treningi w tygodniu w okresie startowym, które łączyć trzeba z obowiązkami zawodowymi, nauką i rodziną – to nie lada wyzwanie, któremu sprostać potrafią tylko najbardziej zdeterminowani.

B jak Beach Rugby
W okresie wakacyjnej przerwy, reprezentacja naszej drużyny zagrała w turnieju rugby plażowego w Łodzi. Zaskakując samych siebie, nasi zawodnicy uzyskali tam awans do finału Mistrzostw Polski w Beach Rugby, w którym zajęli 7. miejsce.

C jak Cechowicz Daniel
Zawodnik, który rugby odkrył mając na karku 27 wiosen i bez wahania porzucił koszykówkę na rzecz nowej pasji. Szybko ujawnił się jego talent i pasja do gry w kontakcie, dzięki czemu wystarczyło zaledwie kilka miesięcy, by zadebiutował na jakże wymagającej pozycji młynarza.

D jak dziewczyny
Panie, które rozpoczęły treningi w klubie w wakacje, dążą do stworzenia drużyny, która będzie rywalizować w rozgrywkach siedmioosobowych. Dlatego najbliższy nabór skierowany będzie również do kobiet, a żeńska sekcja nabiera stopniowo coraz bardziej zorganizowanych kształtów.

E … Masz pomysł ? Podziel się z nami – [email protected]

F jak fundusze na rozwój klubu
Jesienią ub. r. ruszył program Pomagam RCC. Mamy nadzieję, że nagrodą w zabawa skierowanej do życzliwych nam osób, oprócz upominków związanych z klubem, będzie także satysfakcja z wspierania rozwoju częstochowskiej ekipy.

G … Masz pomysł ? Podziel się z nami – [email protected]

H jak Havirov
Czeski zespół przyjechał do nas w marcu 2009, by rozegrać przedsezonowy sparing. Starcie z o wiele bardziej doświadczonymi i masywnymi sąsiadami z południa, rozegrane w efektownej błotnistej scenerii, było pierwszym meczem w rugby piętnastoosobowym w naszym mieście.

I jak Iain Alexander
To nazwisko zawodnika rodem ze Szkocji, który w styczniu zasilił szeregi częstochowskiego zespołu. Nie byłoby to może istotne wydarzenie, gdyby nie to, że jego doświadczenie w grze w rugby porównać można z doświadczeniem wszystkich pozostałych zawodników razem wziętych.

J jak Juvenia
Pierwsze zwycięstwo w lidze "piętnastek" RC Częstochowa odniósł przeciwko drugiej drużynie tego klubu. Z kolei sparingowa potyczka z ekstraligowym zespołem Juvenii, w którym grają czołowi polscy rugbiści, jest szczególnym doświadczeniem dla zawodników naszej drużyny. Do tego w barwach tej drużyny kilku graczy RCC ogrywało się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a na co dzień w treningach krakowskiego klubu uczestniczy trener częstochowskiej drużyny Mateusz Nowak.

K jak Krzypkowski Michał
Gracz wybrany bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem RC Częstochowa w roku 2009. Liczne przyłożenia, z których każde zostaje skrupulatnie odhaczone na kasku tego zawodnika są wisienką na torcie, którym jest siła, dynamika w grze i charyzma "Krzypka".

L jak liga "15"
Od wiosny 2009 r. mogliśmy wreszcie oglądać w Częstochowie "prawdziwe" rugby, dzięki organizacji meczów Ligi Regionalnej, a później II ligi. Do naszego miasta zawitały jak dotąd zespoły z Krakowa (dwukrotnie) i Bytomia.

M jak młodzież
Miniony rok to dla RC Częstochowa także przygotowanie do uruchomienia sekcji żaków. Wiąże się to z wyznaczeniem i odpowiednim przeszkoleniem instruktora odpowiedzialnego za późniejsze szkolenie młodzieży, jakim jest Piotr Kembłowski, a także zarezerwowaniem funduszy na sekcję przyszłych rugbistów.

N jak Nowy Sącz
Listopadowy wyjazd nie był udany dla naszej drużyny. Pomimo znacznej przewagi terytorialnej w pierwszej części meczu, zbytnia nerwowość w naszych szeregach pozwoliła na przejęcie inicjatywy gospodarzom, którzy skrzętnie wykorzystali osłabienie, a także rozkojarzenie graczy z Częstochowy i wypunktowali nasz zespół niczym wytrawny bokser.

O jak Olimp
Dzięki porozumieniu z siłownią "Olimp" gracze RC Częstochowa już od roku w ramach treningów korzystają z obiektu przy al. Pokoju.

P jak President
Sponsor, który pozostał z RC Częstochowa pomimo trudnego czasu kryzysu, a także zapowiedział już pomoc dotyczącą sekcji żaków, która ruszy wiosną 2010 r.

R jak Rio de Janeiro
...gdzie na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku zagrają rugbiści i rugbistki. Być może wśród nich znajdzie się któraś z "naszych" dziewcząt, czy też jakiś utalentowany młodzieniec, który dziś stawia w rugby pierwsze swoje kroki?

S jak siatkówka
Mecz pomiędzy AZS-em Częstochowa i Skrą Bełchatów to każdorazowo hit jednej z najlepszych na świecie lig siatkarskich. Możliwość pokazu rugby w wypełnionej po brzegi Hali Polonia to wyjątkowa okazja, by zachęcić do tej dyscypliny mieszkańców miasta, czy też potencjalnych darczyńców.

T jak Tatusiowie
Szczęśliwym ojcem został w ostatnim czasie Tomasz Szymczyk, a wkrótce dołączy do niego kolejny zawodnik młyna, Marcin Gęsiarz - noszący notabene już od początku swej obecności w drużynie pseudonim... "tata". Obu panom gratulujemy oraz życzymy radości ze swych pociech, które być może kiedyś pójdą w ślady swoich ojców?

U jak urazy
Rugby to nie tylko przyjemność z gry i radość zwycięstwa, ale też przykre sytuacje. Bolesne kontuzje wykluczyły na długi okres z uprawiania sportu Tomasza Szymczyka i Michała Markowskiego, będących pewnymi punktami drużyny.

W … Masz pomysł ? Podziel się z nami – [email protected]

Z jak zgłoszenie się do rozgrywek
... na którym w niektórych klubach naszego regionu kończy się uczestnictwo w lidze. Łącznie drużyn, które wyraziły chęć gry w grupie śląsko-małopolskiej II ligi rugby przed sezonem 2009/2010, jest siedem. Na półmetku sezonu jakikolwiek rozegrany mecz mają na koncie cztery z nich.

Zobacz też

Ponownie zasmakowali gry

Czeska rozgrzewka przed ligą

Rugby na turnieju Racovia Cup

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Wygrywamy finał MMM7!

W niedzielę 9 czerwca w Poznaniu odbył się finałowy turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w rugby7. Są one rozgrywane w trzech strefach. Nasza - trzecia, uwzględnia województwa: śląskie, małopolskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie. W zawodach...

Nabór do Szkółki Rugby RCC

Nabór do Rugby Club Częstochowa skierowany jest do dziewczyn i chłopców z roczników 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008. Będzie miał formę otwartych treningów, które odbędą się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym (ul. Dąbrowskiego...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.