Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Katarzyna Sterna / 2010-01-11

Rugbyści i rugbystki częstochowskiego klubu po raz pierwszy zagrali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Cinema City Wolność, które było w tym roku jednym ze sztabów WOŚP, zachęcali kinomanów do wrzucenia symbolicznej złotówki na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.

Rugby Club Częstochowa zorganizował mały pokaz elementów gry prezentując na czym polega wachlarz, szarża, formacja młyna i autu. Każda osoba, która wsparła WOŚP mogła zostać przez naszych zawodników „wyniesiona do autu”, spróbować swoich sił w starciu z treningowym wałkiem lub wziąć udział w różnych konkursach w których nagrodami były kalendarze RCC. Punktem kulminacyjnym była jednak licytacja piłki do rugby i dwóch kalendarzy. Swój niecodzienny talent licytatorski objawił przy tej okazji Michał Krzypkowski, który w bardzo skuteczny sposób nakłaniał uczestników do podbijania cen. Wylicytowane kwoty zasiliły konto XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz też

Czy rugbiści wylądują w końcu na "swoim"?

Rugbiści wznowili treningi

Wesołych Świąt!

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.