Czy rugbiści wylądują w końcu na "swoim"?

Redakcja / 2010-01-06

Bez wątpienia jednym z utrudnień na drodze rozwoju RCC jest brak własnego zaplecza treningowego. Klub, czy to w celach treningowych, czy z myślą o rozgrywkach, musi każdorazowo wypożyczać obiekt od Miasta lub innych klubów sportowych. Dlatego też działacze od dawna starają się dążyć w kierunku zmiany tej sytuacji.

W najbliższym czasie dobiega końca umowa użyczenia zawarta między Miastem, a klubem Błękitni Aniołów dotycząca obiektu przy ul. Lourdyjskiej. Właściciel obiektu, czyli miasto Częstochowa, będzie musiał wybrać nowy podmiot któremu użyczy boisko, lub zdecydować się na zawarcie kolejnej umowy z dotychczasowym opiekunem. Wśród ubiegających się o użyczenie boiska jest Rugby Club Częstochowa. - Złożyliśmy stosowny wniosek, do którego dołączyliśmy uzasadnienie, plan wykorzystania obiektu oraz opinię Śląskiego Okręgowego Związku Rugby, który bardzo popiera nas w tych działaniach. Naszym długofalowym priorytetem jest pozyskanie inwestora dla tego obiektu, który umożliwiłby jego "ucywilizowanie", czyli budowę podstawowego zaplecza w postaci szatni, magazynów itd. W tym momencie boisko przy ul. Lourdyjskiej, choć jest wyposażone w nie najgorszą płytę, z trudem nadaje się do rozegrania meczu II Ligi Rugby. Marzy nam się, żeby we współpracy z innymi klubami sportowymi znacząco powiększyć potencjał tego nieco zapomnianego obiektu - tłumaczy prezes Mateusz Nowak.

W Klubie zdają sobie sprawę, że o zdobycie boiska nie będzie łatwo. - Jeśli do magistratu wpłynie ciekawszy wniosek, który zapewni boisku przy ul. Lourdyjskiej lepsze perspektywy z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca Częstochowy będziemy musieli pogodzić się z porażką. Wydaje mi się, jednak że mieszkańcy okolicznych dzielnic oprócz piłkarskich rozgrywek B-klasy chętnie obejrzeliby także coś nowego np. mecz rugby. Jedno drugiemu nie przeszkadza, a my wyraźnie zaznaczyliśmy że boiskiem chcemy się dzielić z innymi częstochowskimi klubami szkolącymi młodzież - tłumaczy vice-prezes Tomasz Ociepa.

Za swoje czyny bierzemy pełną odpowiedzialność, dlatego nasz wniosek zamieściliśmy także w internecie, by wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się, jaka jest nasza wizja rozwoju obiektu przy ul. Lourdyjskiej - kończy prezes Mateusz Nowak

Uzasadnianie wniosku o użyczenie oraz plan wykorzystania obiektu przy ul. Lourdyjskiej

Zobacz też

Rugbiści wznowili treningi

Wesołych Świąt!

RCC TV: RC Częstochowa - Juvenia II Kraków

Już niedługo...

Nie przegap

Rugbowe Podsumowanie 2022 roku

W sobotę w Hali Sportowej Częstochowa odbyło się Rugbowe Podsumowanie 2022 roku. Zjawili się na niej przedstawiciele instytucji i firm, z którymi współpracujemy, a także zawodnicy klubu oraz ich rodziny. Krótko mówiąc - Rodzina RCC.

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

Nasze dziewczyny w młodzieżowych reprezentacjach Polski

W czerwcu i lipcu miały miejsce dwa turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski Kobiet - 10.06 Turniej Nadziei Olimpijskich w Budapeszcie oraz 15-16.07 Mistrzostwa Europy u18 w Pradze. W obu wydarzeniach w biało-czerwonych barwach zagrały zawodniczki naszego klubu.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.