Rugbiści wznowili treningi

Redakcja / 2010-01-02

W umiarkowanie sprzyjających warunkach atmosferycznych do treningów wrócili rugbiści RCC. Zawodnikom nie przeszkodziły gęsto padający mokry śnieg, i oblodzona bieżnia. Motywacja i głód treningu są duże. - zacierał ręce trener Mateusz Nowak.

Pierwsze zajęcia miały dość spokojny charakter, aby zawodnicy mogli płynnie wejść w okres przygotowawczy po przerwie w treningach. Czasu na "budzenie się" nie będzie jednak zbyt wiele, bo przed zawodnikami naprawdę ciężka praca. Przez styczeń rugbiści budować będą niezbędną dla realizacji dalszych celów bazę tlenową, ale już od lutego nacisk będzie stopniowo przesuwany na kształtowanie wytrzymałości charakterystycznej dla wysiłku występującego w trakcie meczu rugby. Równolegle zawodnicy realizują trening na siłowni, a w późniejszym okresie wejdą na salę gimnastyczną i matę zapaśniczą.

Głód wspólnego treningu był tak duży, że po pierwszych zajęciach zawodnicy zagrali jeszcze ok. 20 minut w "Paryżankę". Pierwsze przyłożenie w roku 2010 zdobył Jakub Jakubczak.

Przypominamy także o trwającym naborze do drużyny. Szczegóły tutaj - http://www.rcc.czest.pl/index.php?p=read_story&id=110

Zobacz też

Wesołych Świąt!

RCC TV: RC Częstochowa - Juvenia II Kraków

Rugby na siatkarskim parkiecie

Już niedługo...

Nie przegap

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

Przekaż 1,5% podatku na RCC!

Jak co roku gorąco zachęcamy Cię do przekazania nam Twojego 1,5% podatku. W ten sposób wspomożesz nasz klub nic nie tracąc.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.