Rugby na siatkarskim parkiecie

Katarzyna Sterna / 2009-12-19

W czwartkowy wieczór zawodnicy i zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa stanęli na jednym parkiecie z siatkarskimi gwiazdami AZSu Częstochowa i Skry Bełchatów. Spotkanie tak utytułowanych drużyn siatkarskiej PlusLigi było doskonałą okazją do promocji częstochowskiego rugby.

Wszyscy kibice którzy przybyli do Hali Polonia otrzymali przed wejściem ulotki, które wstępnie przygotowały ich na występ oraz przybliżyły zasady gry w rugby i historię RCC. Rugbiści podczas przerw między setami zaprezentowali podstawowe elementy gry takie jak wachlarz, szarżę, formację młyna i autu. Prezentowane elementy oraz podstawowe informacje o dyscyplinie precyzyjnie tłumaczył trener Mateusz Nowak, który po pokazie powiedział:
„Mecze pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa zawsze zapełnia Halę Polonia po brzegi, dlatego była to doskonała okazja do promocji naszej drużyny jak również całej dyscypliny. Mamy nadzieję, że tego typu pokaz zachęci wiele osób do przyjścia na mecze oraz do spróbowania swoich sił na boisku, a taką możliwość stworzy zimowy nabór do drużyny.”

Z tego miejsca Rugby Club Częstochowa serdecznie dziękuje włodarzom klubu AZS Częstochowa, którzy stworzyli możliwość do zorganizowania takiego pokazu.

Autor zdjęć: Jarosław Respondek

Zobacz też

Wystartował zimowy nabór do Rugby Club...

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Już niedługo...

Nie przegap

Romont TDIM Mistrzostw Śląska w Częstochowie za nami!

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 6 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12)...

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Udany President TDiM w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się "President Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby". Wzięło w nim udział 5 klubów, które wystawiły w sumie 15 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.