Rugby na siatkarskim parkiecie

Katarzyna Sterna / 2009-12-19

W czwartkowy wieczór zawodnicy i zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa stanęli na jednym parkiecie z siatkarskimi gwiazdami AZSu Częstochowa i Skry Bełchatów. Spotkanie tak utytułowanych drużyn siatkarskiej PlusLigi było doskonałą okazją do promocji częstochowskiego rugby.

Wszyscy kibice którzy przybyli do Hali Polonia otrzymali przed wejściem ulotki, które wstępnie przygotowały ich na występ oraz przybliżyły zasady gry w rugby i historię RCC. Rugbiści podczas przerw między setami zaprezentowali podstawowe elementy gry takie jak wachlarz, szarżę, formację młyna i autu. Prezentowane elementy oraz podstawowe informacje o dyscyplinie precyzyjnie tłumaczył trener Mateusz Nowak, który po pokazie powiedział:
„Mecze pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa zawsze zapełnia Halę Polonia po brzegi, dlatego była to doskonała okazja do promocji naszej drużyny jak również całej dyscypliny. Mamy nadzieję, że tego typu pokaz zachęci wiele osób do przyjścia na mecze oraz do spróbowania swoich sił na boisku, a taką możliwość stworzy zimowy nabór do drużyny.”

Z tego miejsca Rugby Club Częstochowa serdecznie dziękuje włodarzom klubu AZS Częstochowa, którzy stworzyli możliwość do zorganizowania takiego pokazu.

Autor zdjęć: Jarosław Respondek

Zobacz też

Wystartował zimowy nabór do Rugby Club...

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Kolejne święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę na Miejski Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Wzięło w nim udział 8 klubów, które wystawiły w sumie 20 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus (u9), mini żak (u11), żak (u12) i młodzik (u14). W sumie na...

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.