Rugby na siatkarskim parkiecie

Katarzyna Sterna / 2009-12-19

W czwartkowy wieczór zawodnicy i zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa stanęli na jednym parkiecie z siatkarskimi gwiazdami AZSu Częstochowa i Skry Bełchatów. Spotkanie tak utytułowanych drużyn siatkarskiej PlusLigi było doskonałą okazją do promocji częstochowskiego rugby.

Wszyscy kibice którzy przybyli do Hali Polonia otrzymali przed wejściem ulotki, które wstępnie przygotowały ich na występ oraz przybliżyły zasady gry w rugby i historię RCC. Rugbiści podczas przerw między setami zaprezentowali podstawowe elementy gry takie jak wachlarz, szarżę, formację młyna i autu. Prezentowane elementy oraz podstawowe informacje o dyscyplinie precyzyjnie tłumaczył trener Mateusz Nowak, który po pokazie powiedział:
„Mecze pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa zawsze zapełnia Halę Polonia po brzegi, dlatego była to doskonała okazja do promocji naszej drużyny jak również całej dyscypliny. Mamy nadzieję, że tego typu pokaz zachęci wiele osób do przyjścia na mecze oraz do spróbowania swoich sił na boisku, a taką możliwość stworzy zimowy nabór do drużyny.”

Z tego miejsca Rugby Club Częstochowa serdecznie dziękuje włodarzom klubu AZS Częstochowa, którzy stworzyli możliwość do zorganizowania takiego pokazu.

Autor zdjęć: Jarosław Respondek

Zobacz też

Wystartował zimowy nabór do Rugby Club...

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.