Wystartował zimowy nabór do Rugby Club Częstochowa!

Redakcja / 2009-12-17

Tradycyjnie, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do drużyny. Zapisy potrwają do końca lutego i co ciekawe po raz pierwszy obejmują zarówno sekcję męską jak i damską.

Do kogo adresowany jest nabór?
W styczniu treningi wznawia pierwsza drużyna seniorów, a także juniorzy i kadeci. Oznacza to że do drużyny dołączyć może każdy począwszy od urodzonych w roku 1994, bez górnej granicy wieku. Nabór prowadzony jest zarówno do sekcji męskiej jak i damskiej!
Młodsze roczniki (95,96,97,98,99) - będą miały osobny nabór i rozpoczną treningi w kwietniu!

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że sport ten nie jest jeszcze bardzo popularny w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników szczególnej znajomości przepisów i specyfiki rugby. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.
Jeśli już teraz chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do działu "O rugby".

Czy rugby to niebezpieczny sport?
Nie! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku, a dowodem tego niech będzie fakt, że w rugby grają wszyscy począwszy od najmłodszych dzieci.

Do kiedy trwa nabór?
Nabór trwa tylko do końca lutego 2010. Wynika to z prostego faktu, że chcemy zgromadzić razem wszystkie osoby zaczynające grę i prowadzić dla nich część zajęć osobno.

Jak mogę dołączyć do drużyny?
Wystarczy przyjść na którykolwiek trening w styczniu. Im wcześniej tym lepiej. Treningi wznawiamy 2.01.2010 (sobota). Począwszy od tego dnia trenować będziemy w każdą sobotę o 13:00 i niedzielę o 9:00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Oprócz tego każdy zawodnik otrzyma indywidualny plan treningowy na siłownię i jeśli tylko będzie zainteresowany będzie mógł za darmo korzystać z klubowej siłowni bez ograniczeń.

Ile wynosi składka członkowska? Jakie inne koszta będę musiał ponieść?
Wpisowe wynosi 15 zł, składka członkowska (od następnego miesiąca po wpisowym) wynosi 10 zł. Oczywiście nie trzeba nic płacić na pierwszym treningu. Każdemu dajemy czas na poznanie rugby i podjęcie spokojnej decyzji.
Oprócz tego nie trzeba ponosić żadnych innych kosztów. Do gry w rugby nie używa się żadnych ochraniaczy - wystarczy koszulka, spodenki, płaskie buty i korki, a zimą po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy - minimum sprzętu, minimum kosztów - maksimum gry i satysfakcji.

Co dalej?
Jeśli zdecydujesz się zostać zawodnikiem RCC będziesz trenować na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia, sala, siłownia, mata zapaśnicza) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będziesz mógł grać w oficjalnych rozgrywkach ligowych, jeździć na turnieje swojej kategorii wiekowej i mierzyć się z drużynami z całej Polski.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
e-mail: [email protected]
tel: +48 510 120 388
Przypominamy, że czas trwania naboru jest ograniczony.

Zobacz też

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Owocne szkolenie w Poznaniu

Już niedługo...

Turniej Dzieci i Młodzieży

24.09.2022

dowiedz się więcej

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Mini żacy siódmi w Polsce

19 czerwca w Gdańsku i Sopocie odbył się finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży. W Gdańsku rywalizowały najlepsze drużyny mini żaków (u11) i żaków (u12), natomiast w Sopocie młodzicy (u14). Do udziału w nim zakwalifikowała się nasza drużyna mini żaków, która zajęła na nim...

Podsumowanie sezonu 2021/22

Za nami sezon 2021/2022. Był on dla nas bardzo udany - wicemistrzostwo Polski Kadetek, 4. miejsce w Pucharze Polski, 4. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, czy 7. miejsce w Polsce mini żaków, to tylko najważniejsze nasze sukcesy. Oprócz tego szereg zawodów rugby...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.