Siatkarski hit i... rugby

Redakcja / 2009-12-14

Już w najbliższy czwartek częstochowscy rugbiści po raz kolejny promować będą swoją dyscyplinę sportu. Tym razem okazją do tego będzie hitowy pojedynek Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa. W trakcie przerw między setami na zapewne wypełnionej po brzegi Hali Polonia publiczność pozna zasady rugby, zobaczy szarżę, młyn, aut oraz dowie się o rozpoczynającym się naborze do drużyny.

Rzadko kiedy w Polsce rugby ma okazję stanąć na jednej scenie ze sportowcami tego kalibru co Bartosz Kurek, Michał Winiarski czy Piotr Nowakowski, którzy kilka miesięcy temu wywalczyli dla Polski Mistrzostwo Europy w siatkówce. Tym bardziej więc zawodnicy RCC powinni traktować czwartkową możliwość prezentacji jako swego rodzaju wyróżnienie. Rugbistów na parkiecie zobaczymy w trakcie przerw między setami. Czasu nie będzie zbyt wiele, ale postaramy się wykorzystać go na 100%, pokazać wszystkie najważniejsze elementy gry, oraz zachęcić jak największą rzeszę ludzi do skorzystania z rozpoczynającego się w styczniu naboru do drużyny.

AZS Częstochowa - Skra Bełchatów 17.12.2009, godz. 20:30
Częstochowa, Hala Polonia, ul. Dekabrystów 43

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Rugby w Decathlonie

Owocne szkolenie w Poznaniu

Kalendarze RCC na 2010 rok już w sprzedaży!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Podsumowanie sezonu 2020/21 w Szkółce Rugby RCC

Za nami kolejny dziwny sezon z koronawirusem w tle. Z powodu lockdownów nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów w drugiej połowie jesieni i na początku wiosny. Mimo to trenowaliśmy przez cały sezon z wyjątkiem trzech tygodni z początku kwietnia, gdy było to...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.