Rugby w Decathlonie

Redakcja / 2009-12-13

Nie mogło obejść się otwarcie sklepu Decathlon w podczęstochowskiej Poczesnej bez udziału rugby. Zawodniczki i zawodnicy w zielono-czarnych strojach opowiedzieli o przepisach gry, wytłumaczyli co to jest szarża, zaprezentowali młyn oraz aut, a także przeprowadzili z pomocą organizatorów kilka konkursów.

Warto wspomnieć, że Decathlon jest jednym z niewielu sieciowych sklepów sportowych działających na terenie Polski, które posiadają stałe stoiska z akcesoriami do gry rugby. Tym bardziej cieszy, że jego klienci mieli okazję na żywo zobaczyć na czym polega ten wspaniały sport. Być może pokaz w wykonaniu naszych zawodników zachęcił kogoś do wyposażenia się w piłkę do rugby, a stąd już całkiem niedaleko do przyjścia na trening w częstochowskim Klubie.
To jednak dopiero początek działań promocyjnych Rugby Clubu Częstochowa w nadchodzących tygodniach. Już w najbliższy czwartek rugby będzie gościć na Hali Polonia przy okazji meczu Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy AZS Częstochowa i Skrą Bełchatów.

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Owocne szkolenie w Poznaniu

Kalendarze RCC na 2010 rok już w sprzedaży!

Czas na nagrody...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2020/21 w Szkółce Rugby RCC

Za nami kolejny dziwny sezon z koronawirusem w tle. Z powodu lockdownów nie udało nam się pojechać na kilka zaplanowanych turniejów w drugiej połowie jesieni i na początku wiosny. Mimo to trenowaliśmy przez cały sezon z wyjątkiem trzech tygodni z początku kwietnia, gdy było to...

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.