Owocne szkolenie w Poznaniu

Redakcja / 2009-12-09

Korzystając z zaproszenia Polskiego Związku Rugby dwójka częstochowskich szkoleniowców wzięła udział w konferencji szkoleniowej w Poznaniu przeprowadzonej w dniach 3.12-06.12. Zajęcia poprowadził znakomity francuski trener Riadh Djait, a reprezentujący RCC Mateusz Nowak i Piotr Kembłowski mogli uczyć się na czym polega nowoczesne rugby w trakcie wykładów i zajęć praktycznych na boisku.

Szkolenie zgromadziło ponad dwudziestu reprezentantów klubów z całej Polski, a od strony organizacyjnej wszystko na ostatni guzik zapiął Krajowy Oficer Rozwoju Tomasz Kapustka. Warto także wspomnieć, że w Poznaniu swoją przedstawicielkę miało kobiece środowisko rugby, w postaci reprezentantki Polski i zawodniczki Arki Gdynia - Agnieszki Walczyk.
- Prowadzący konferencję trener, największy nacisk w swoim przekazie kładł na organizację gry zarówno w obronie jak i ataku, oraz metodykę nauczania i podejście do zawodników. Cenne były także jego uwagi na temat techniki gry w przegrupowaniu oraz zachowania zawodników bezpośrednio po szarży - relacjonuje Mateusz Nowak. Posiadający licencję edukatora IRB francuski szkoleniowiec, który na co dzień pracuje z zawodnikami z regionu Rhone-Alpes, wywarł duże wrażenie posiadanym doświadczeniem. Za komentarz niech starczy fakt, że pracował z takim sławami światowego rugby jak Sebastian Chabal, Lionel Nallet czy Morgan Parra - mówi Piotr Kembłowski. Obaj szkoleniowcy zapewniają że zdobyte doświadczenie wykorzystają już w styczniu, kiedy nasi zawodnicy wrócą do regularnych zajęć rozpoczynając okres przygotowawczy przed rundą wiosenną.

Autor zdjęć - Mariusz Świerczyński

Zobacz też

Kalendarze RCC na 2010 rok już w sprzedaży!

Czas na nagrody...

Najmłodsi także będą grali w rugby!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.