Czas na nagrody...

Redakcja / 2009-11-29

Przerwa w rozgrywkach okazała się okazją do podsumowania sportowej strony minionych miesięcy oraz wytyczenia celów na kolejną rundę rozgrywek. Na zorganizowanym w tym celu spotkaniu pierwszej drużyny przyznano także wyróżnienia zawodnikom RCC za postawę na boisku w mijającym roku.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: Najlepszy zawodnik 2009, Największy postęp 2009 oraz Najlepszy debiut 2009. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów:

Najlepszy zawodnik 2009: Michał Krzypkowski (ur. 1988, wiązacz) - lider formacji młyna, stanowi jedno z kluczowych ogniw na boisku, od których zależy sposób i tempo gry całej drużyny. Jego największym atutem jest wszechstronność: stanowi pewny punkt formacji autowej, aktywnie pracuje zarówno w wąskiej grze ofensywnej jak i obronie w której dysponuje bardzo nieprzyjemną dla rywala szarżą. Do tego dołożył jeszcze kilkanaście przyłożeń w II lidze oraz w roli skrzydłowego na turniejach siódemkowych.

Największy postęp 2009: Kamil Skowron (ur. 1992, 2/3 linia młyna) - zawodnik, który w trakcie tego roku wywalczył sobie pewne miejsce w pierwszej drużynie, stopniowo przechodząc z pierwszej lini młyna (2008), przez drugą (wiosna 2009) by skończyć jako etatowa "szóstka" (rwacz) w udanej dla drużyny rundzie jesiennej. Oprócz tego zaliczył występ w barwach Juvenii Kraków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Duża liczba startów zaprocentowała wyraźnym progresem umiejętności i zdolnością do "czytania gry". - Wyróżnienie było dla mnie miłą niespodzianką, ukoronowaniem roku w którym zdobyłem wiele doświadczenia. Kluczem do sukcesu jest dla mnie zaangażowanie i jakość pracy na na treningach - powiedział po otrzymaniu pamiątkowego pucharu Kamil.

Najlepszy debiut 2009: Grzegorz Szkopiak (ur. 1993, łącznik młyna/skrzydłowy) - jest jednym z kilku młodych zawodników, którzy dołączyli do drużyny na początku 2009 roku, a już mocno zaznaczają swoje aspirację do gry na wysokim poziomie. Mimo skromnego wieku, dobrze czuje się w odpowiedzialnej roli łącznika młyna, nawet gdy przychodzi pokrzykiwać mu na... starszych o kilkanaście lat zawodników młyna! Wspomnieć należy o innych atutach jak motoryka czy koordynacja ruchowa, dzięki którym nie powinno dziwić przyłożenia zdobyte w turniejach siódemkowych w starciach z dużo bardziej doświadczanymi drużynami.

Wkrótce na stronie podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu RCC.

Zobacz też

Najmłodsi także będą grali w rugby!

Debiut częstochowskich arbitrów

RCC TV: Biało-Czarni Nowy Sącz - RC Częstochowa

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

10 października 2021

dowiedz się więcej

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.