Najmłodsi także będą grali w rugby!

Redakcja / 2009-11-24

Już nadchodzącą wiosną, kiedy tylko pogoda pozwoli wznowić treningi na murawie, Rugby Club Częstochowa planuje rozpoczęcie działalności przez sekcję żaków. Do tej pory w Klubie szkolono kadetów i juniorów. Inwestycja w najmłodszych ma zaprowadzić do stanu w którym częstochowski Klub będzie szkolił rugbistów począwszy od 11 roku życia.

Rugby rozwija się w Polsce coraz szybciej, wersja siedmioosobowa trafiła do programu Igrzysk Olimpijskich, na znaczeniu zyskuje odmiana kobieca. - Wszystko to sprawia, że jest to już najwyższa pora aby postawić mocno na szkolenie młodzieży i kiedyś dochować się talentu na miarę Reprezentacji Polski - nie kryje ambitnych planów Prezes Klubu Mateusz Nowak. Sekcja żaków, choć swoją działalność rozpocznie zapewne dopiero w kwietniu 2010 już dziś jest tematem szerokich działań działaczy. - Chcemy być przygotowani do tego przedsięwzięcia w 100% zanim jeszcze ruszy. Drużynę poprowadzi Piotr Kembłowski, który w tym roku zdobył uprawnienia instruktora rugby i ma doświadczenie pedagogiczne wyniesione z pracy w szkołach. Dzięki wydatnej pomocy Śląskiego Okręgowego Związku Rugby mamy już solidne zaplecze sprzętowe z myślą tylko o najmłodszych zawodnikach. Dość powiedzieć, że udało nam się zorganizować dla żaków używane koszulki do rugby, mimo że sekcja jeszcze nie ruszyła. To obrazuje jakim zaufaniem jesteśmy darzeni jako Klub w regionie.
Zanim jednak najmłodsi trafi w szeregi Klubu, działaczy czeka w nowym roku zorganizowanie naboru połączonego z pokazami rugby w częstochowskich szkołach podstawowych. Celem jest oczywiście dotarcie do jak największej rzeszy dzieci. Grupa, która ruszy w tym roku będzie składać się z uczniów z klas 4-6. Mile widziani są zarówno chłopcy jak i dziewczęta, gdyż w najmłodszych kategoriach wiekowych wolno im rywalizować wspólnie. - Wynika to z faktu, że rugby dzieci funkcjonuje na uproszczonych zasadach. Nacisk kładzie się na umiejętność operowania piłką, zwinność, spryt i polot - tłumaczy Piotr Kembłowski. Zawody odbywają się w formie turniejowej w atmosferze pikniku i wspólnej zabawy. - Taki właśnie rugbowy piknik dla młodzieży marzy nam się w Częstochowie. Oczywiście z udziałem młodych rugbistów w zielono-czarnych strojach - kończy Prezes.

Zobacz też

Debiut częstochowskich arbitrów

RCC TV: Biało-Czarni Nowy Sącz - RC Częstochowa

Mecz z Rabą dopiero na wiosnę

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.