Debiut częstochowskich arbitrów

Redakcja / 2009-11-22

Emocje sportowe z udziałem Rugby Clubu Częstochowa dobiegły w tym roku już do końca, jednak nie oznacza to, że zawodnicy i działacze zupełnie odpoczywają. Przerwa w treningach na murawie, która potrwa do stycznia, dała szansę dwóm reprezentantom RCC sprawdzenia się w nowej roli - rugbowych arbitrów.

Mowa o Macieju Gnychu i Mateuszu Nowaku, którzy na początku roku zdobyli wstępne uprawnienia w szkoleniu organizowanym przez Okręgowy Związek Rugby. Okazją do sprawdzenia umiejętności był Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży rozegrany w sobotę Sosnowcu. W zawodach z tego cyklu rywalizują miniżacy, żacy oraz młodzicy, a więc dzieci w wieku od 11 do 16 lat. - Wydaję mi się, że to najlepsze zawody dla arbitra który jest na początku swojej przygody z sędziowskim rzemiosłem - relacjonuje Maciej Gnych. - W najmłodszych kategoriach część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby dzieci zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry i dać im jak najwięcej radości i satysfakcji. Nie ma takiej presji na wynik, chodzi tu głównie o udział i zabawę. Obaj sędziowie deklarują, że jeśli tylko kolejne turnieje nie będą kolidowały z rozgrywkami RCC chętnie będą w nich uczestniczyć w roli boiskowych "rozjemców". W końcu tylko w ten sposób zdobywać mogą niezbędne w tym w tej pracy doświadczenie.
Warto także wspomnieć, że we wspomnianym turnieju rywalizację we wszystkich kategoriach wiekowych wygrali młodzi rugbiści z klubu Gorce Raba Niżna.

Zobacz też

RCC TV: Biało-Czarni Nowy Sącz - RC Częstochowa

Mecz z Rabą dopiero na wiosnę

Przegrana w Nowym Sączu

Już niedługo...

Nie przegap

Święto rugby w Częstochowie

W minioną niedzielę odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. Wzięło w nim udział 7 klubów, które wystawiły 18 drużyn w 4 kategoriach wiekowych: mikrus, mini żak, żak i młodzik. W sumie na stadionie można było...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.