Przegrana w Nowym Sączu

/ 2009-11-08

Rugby Club Częstochowa nie potrafił wykorzystać słabości gospodarzy w początkowej fazie sobotniego meczu II ligi rugby. Pomimo widocznej przewagi częstochowian w pierwszych 20 minutach, pierwsze punkty zdobyli zawodnicy Biało-Czarnych i to oni ostatecznie odnieśli zwycięstwo w całym spotkaniu w stosunku 24:5.

Zbyt nerwowa gra poskutkowała dwiema żółtymi kartkami dla częstochowian w pierwszej połowie spotkania, a osłabienie wykorzystali zawodnicy Biało-Czarnych Nowy Sącz, zdobywając pierwsze przyłożenie. Choć nasz zespół przy dobrej grze stać byłoby zapewne na odrobienie tych strat z nawiązką, RC Częstochowa po stracie punktów oddał inicjatywę miejscowym, którym kolejne przyłożenia przychodziły z rosnącą łatwością. Druga czarna strona tego spotkania to nieprzyjemne, skomplikowane złamanie nogi, jakiego doznał w końcówce Michał Markowski. Honorowe przyłożenie dla częstochowskiej drużyny zdobył Maciej Gnych. Szersza relacja wkrótce.

Zobacz też

Kto będzie mistrzem jesieni?

Juvenia pokonana

">

ZWYCIĘSTWO!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.