Kto będzie mistrzem jesieni?

Redakcja / 2009-11-02

W najbliższą sobotę Rugby Club Częstochowa rozegra kolejny mecz w ramach II ligi rugby. Rugbistów czeka wyprawa do Nowego Sącza, który lideruje tabeli II ligi grupy Śląsko-Małopolskiej pozostając w tym sezonie bez porażki.

Zawodnicy Biało-Czarnych Nowy Sącz rozpoczęli tegoroczny sezon od zwycięstwa w Krakowie z Juvenią II - 19:10. Później dość łatwo uporali się z Gorcami Raba Niżna. Te wyniki, oraz atut własnego boiska stawiają rywali RCC w roli faworyta zbliżającego się meczu. Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu klub z Nowego Sącza rywalizował w rozgrywkach centralnych (aktualna I liga) i mimo, że nie osiągnął wtedy żadnych sukcesów sportowych, zdobył bez wątpienia wiele doświadczenia w starciach z silniejszymi ekipami. Dziś Biało-Czarni stanowią mieszankę doświadczonych zawodników z tamtego okresu oraz utalentowanej młodzieży, która szlify, podobnie jak kilku zawodników z Częstochowy, zdobywała występując w rozgrywkach młodzieżowych w barwach Juveni Kraków.

W obozie Częstochowian panują pozytywne nastroje. Zwycięstwo odniesione nad Juvenią wyzwoliło w zawodnikach jeszcze większą energię do pracy, czego dowodem jest wysoka jakość treningów, pomimo coraz mniej rozpieszczającej aury. Niestety, w meczu z Nowym Sączem nie wystąpi zawodnik drugiej lini młyna Patryk Bombik, który na ostatnich zajęciach doznał poważnego stłuczenia żeber. Z przyczyn rodzinnych nie zagra także Marcin Szczerba, ale akurat jego miejsce zostanie świetnie wypełnione przez wracającego do składu po kontuzji Macieja Gnycha. W składzie zajdzie także kilka innych zmian, gdyż jak tłumaczy szkoleniowiec częstochowian, drużyna cały czas jest w fazie rozwoju i "docierania się".

Dotychczasowe wyniki wskazują, że nadchodzący mecz wyłoni najlepszą drużyną rundy jesiennej w grupie Śląsko-Małopolskiej. Nasi zawodnicy maja co prawda jeden mecz rozegrany mniej niż rywale, ale zaległości będą starali się odrobić już 15.11 w Częstochowie (pojedynek z Gorcami Raba Niżna) o ile tylko na przeszkodzie nie stanie pogoda. Jak zapewnia jednak trener Mateusz Nowak, w tej chwili zawodnicy koncentrują się tylko na meczu w Nowym Sączu, a ich celem jest drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Biało-Czarni Nowy Sącz - Rugby Club Częstochowa
Nowy Sącz, 07.11.2009 - 13:00; sędziuje: J. Malara (Kraków)

Zobacz też

Juvenia pokonana

">

ZWYCIĘSTWO!

Rugby na Igrzyskach Olimpijskich!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.