Inauguracja sezonu - niedziela, godz. 13.00

Tomasz Ociepa / 2009-10-10

W niedzielę Rugby Club Częstochowa rozegra pierwsze spotkanie w ramach II ligi rugby. Przeciwnikiem czarno-zielonych będzie dobrze nam znana drużyna Juvenii II Kraków. Liczymy także na Twoją obecność i wsparcie gospodarzy w walce o zwycięstwo!

Częstochowianie tegoroczne ligowe rozgrywki mieli zainaugurować już trzy tygodnie temu w Rudzie Śląskiej. Wobec tragedii, jaka wydarzyła się kilka dni wcześniej w tym mieście, meczu nie rozegrano. Oznacza to, że to mecz z Juvenią będzie pierwszym meczem w "piętnastkach" o punkty dla RC Częstochowa.

W Juvenii w ostatnim czasie dochodzi do pewnych przemian. W jutrzejszym meczu na ul. Kopalnianej zabraknie części zawodników, przeciwko którym walczyli już kilkukrotnie częstochowianie, a teraz odeszli do ekstraligowej drużyny. - Mimo to nie można mówić o osłabieniu naszego przeciwnika, bo dysponuje on na tyle szeroką kadrą dobrze wyszkolonych zawodników, że są oni w stanie zastąpić te "ubytki". - mówi trener RCC Mateusz Nowak, który ma możliwość uczestniczenia na co dzień w treningach krakowskiego klubu.

Ostatnie tygodnie częstochowscy rugbiści poświęcili na treningi prowadzone specjalnie pod kątem niedzielnego pojedynku. - Nie licząc braku Tomasza Szymczyka, który nie gra jeszcze na pełnych obrotach po odniesionej pół roku temu kontuzji, zagramy w optymalnym składzie. Uraz barku zalecza jeszcze młynarz naszej drużyny, Daniel Cechowicz, ale w niedzielę będzie gotowy do gry i, mam nadzieję, wspomoże swoich kolegów w walce o zwycięstwo. - wypowiada się w bojowym nastroju Nowak.

W wiosennych meczach w Częstochowie z każdym spotkaniem rosła skromna grupa widzów, która wspierała częstochowski zespół w zmaganiach na boisku. Tym razem w nie mniejszym stopniu liczymy na obecność kibiców. Zdając sobie sprawę, że wielu ludzi w naszym mieście nie miało jeszcze styczności z rugby, a dyscyplina, choć efektowna, nie dla każdego była czytelna ze względu na złożone przepisy, klub na niedzielne zawody przygotował specjalne ulotki z przystępnym opisem najważniejszych reguł gry, które otrzyma każdy, kto zjawi się na obiekcie przy ul. Kopalnianej. Wstęp na mecz jest, jak zwykle, bezpłatny.

Na miejsce meczu dotrzeć można liniami MPK 23 i 33, a także 30. Szczegóły i mapka tutaj.

Spotkanie z Juvenią będzie także świetną okazją do wzięcia ewentualnego udziału w programie "Pomagam RCC" (szczegóły tutaj). Wpłat dokonywać będzie można przy stoliku opatrzonym napisem "Pomagam RCC".

Skład RC Częstochowa:
1. Banaszczyk Błażej
2. Biernat Marek
3. Bombik Patryk
4. Cechowicz Daniel
5. Fikus Łukasz
6. Gęsiarz Marcin
7. Kembłowski Piotr
8. Królak Daniel
9. Krzypkowski Michał
10. Markowski Michał
11. Skowron Kamil
12. Sterna Jakub
13. Zaremba Maciej
14. Boral Mateusz
15. Jakubczak Jakub
16. Konefał Dawid
17. Masalski Krzysztof
18. Mitek Jakub
19. Nowak Mateusz
20. Rokosz Radosław
21. Szczerba Marcin
22. Szkopiak Grzegorz

RC Częstochowa - Juvenia II Kraków
niedziela, 11 października 2009, godz. 13.00
ul. Kopalniana 1, Częstochowa

Zobacz też

Rugby na Igrzyskach Olimpijskich!

Czwarty raz z Juvenią

Ze Zgierza wrócili bogatsi o 13 punktów

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.