Ruszyła kobieca sekcja rugby!

Redakcja / 2009-09-08

Słowo "rugby" większości osób kojarzy się z brutalnym sportem pełnym agresji, w którym miejsce znajdą jedynie najtwardsi faceci. Nic bardziej mylnego! Miejsce na boisku znajdzie każdy, kto tylko przejawia chęci do gry. Ostatnio do grona osób regularnie trenujących rugby w naszym klubie dołączyły panie. W związku z zainteresowaniem płci pięknej zabawą z jajowatą piłki, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do kobiecej sekcji rugby 7.

Przeprowadzone z początkiem lipca treningi otwarte oraz nabór do RCC spowodowały, że do klubu dołączyła liczna grupa nowych osób. Wśród nich znalazły się także i dziewczyny, które na własnej skórze zdecydowały się sprawdzić, czym tak naprawdę jest rugby. Okazało się, że od tamtej pory sport ten na stałe wskoczył w grafiki zainteresowanych pań. Z czasem wykrystalizowała się siódemka dziewcząt z myślą o których postanowiono w naszym klubie stworzyć osobną sekcję. Pod swoje skrzydła wzieli ją: w charakterze trenera, ku uciesze dziewcząt, dotychczasowy zawodnik RCC, Tomasz Szymczyk i w roli trenera koordynatora - szkoleniowiec drużyny seniorów Mateusz Nowak.
Cała inicjatywa została potraktowana bardzo poważnie i w związku z tym klub ogłasza do świeżo powstałej sekcji nabór. Od pań chcących spróbować swoich sił w rugby nie oczekuje się szczególnej znajomości przepisów i specyfiki gry. Wszystkie niezbędne elementy przedstawione zostaną na treningach. Jedynym wymogiem, jaki został postawiony jest ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego.

Dodatkowym impulsem do utworzenia kobiecej sekcji jest bez wątpienia niemal pewny już powrót rugby w wersji siedmioosobowej na Igrzyska Olimpijskie (począwszy od roku 2016). Rywalizacja odbywać się będzie zarówno w odmianie męskiej jak i damskiej. W Polsce rugby kobiet działa aktywnie na niewielką skalę. Prym w rywalizacji wiodą takie miasta jak Gdynia, Gdańsk, Sochaczew czy Pruszcz Gdański. Włodarze naszego klubu nie ukrywają, że chcą wykorzystać sprzyjającą koniunkturę dla kobiecego rugby i stać się wiodącym ośrodkiem w kraju w zakresie szkolenia kobiet w rugby.

Zainteresowane osoby zapraszamy na treningi kobiecej sekcji, które odbywają na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego w następujące dni:
piątek - godz. 17.15
niedziela - godz. 10.15.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z trenerem koordynatorem: tel. 510-120-388 lub e-mail: klub@rcc.czest.pl

Podczas rozgrywania Finału Mistrzostw Polski w Beach Rugby, gdzie udział brał nasz klub, na plaży zmierzyły się także drużyny kobiet. Podczas oglądania finałowego spotkania, jeden z zawodników RCC, udzielając wywiadu lokalnej gazecie, na pytanie, czy nie przeszkadzają mu dziewczyny grające w rugby, zdecydowanie odpowiedział - ależ skąd!

Zobacz też

Poznaliśmy ligowych rywali

Poprzeczka ustawiona za wysoko

Zagrali przeciw II wicemistrzowi kraju

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.