Przed nami pierwsze sparingi

Tomasz Ociepa / 2009-08-05

W niedzielę 9. sierpnia drużyna częstochowskich rugbistów pojedzie do Krakowa, by zmierzyć się w towarzyskim meczu z zespołem Juvenii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 na głównym boisku obiektu na krakowskich Błoniach.

Sparing z Juvenią jest jednym z elementów naszych przygotowań do nowego sezonu. - mówi trener drużyny Mateusz Nowak. - Naszym priorytetem pozostają rozgrywki 15-osobowe i to na nich się koncentrujemy. Choć nie wiemy, jak wielu zawodników z pierwszoligowego składu Juvenii wystąpi na boisku, to w każdym wypadku będzie to dla nas mecz z drużyną przewyższającą nas poziomem sportowym. Takie spotkania z klasowymi ekipami, które być może będziemy rozgrywać coraz częściej, są świetną okazją do zdobycia kolejnych doświadczeń w rugby. Okres wakacyjny wymusił pewne roszady w składzie, ale dzięki temu sił będzie mogło spróbować kilku nowych zawodników. - kończy grający trener częstochowian.

Zobacz też

Na plaży czuli się "jak ryba w wodzie"

Niedziela - drugi trening otwarty!

Wystartował kolejny nabór do Rugby Clubu...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.