Na plaży czuli się "jak ryba w wodzie"

Redakcja / 2009-07-05

3 miejsce zajęli zawodnicy Rugby Club Częstochowa w łódzkim półfinale Mistrzostw Polski w rugby plażowym. W świetnie zorganizowanym turnieju, który był doskonałą promocją rugby, o cztery miejsca premiowane awansem do finału walczyło sześć drużyn. Rezultat, który osiągneli nasi zawodnicy pozwolił im awansować do wielkiego finału, który odbędzie się w sierpniu w Gdyni.

Pomysł zorganizowania zawodów w łódzkiej "Manufakturze" okazał się świetnym posunięciem. Zmagania rugbistów w trakcie całego dnia miało okazję obserwować setki, jeśli nie tysiące kibiców, spośród których niekoniecznie wszyscy musieli mieć wcześniej do czynienia z rugby. Odkrywaniu piękna tej dyscypliny sprzyjała pogoda i atmosfera sportowego święta. A piękno rugby to twarda walka bez względu na okoliczności i tej także nie brakowało w trakcie łódzkiego półfinału.

Częstochowianie potrzebowali trochę czasu, żeby dopasować swój styl gry do plażowych warunków, ale kiedy znaleźli już rytm, ich gra cieszyła oko. Początek był jednak trudny i nie zapowiadał późniejszego sukcesu. Nasi zawodnicy przegrali trzy pierwsze spotkania i znaleźli się "pod ścianą". Początkowe niepowodzenia podziałały jednak mobilizująco i od tego momentu gra naszych zawodników cieszyła oko. Kolejne dwa zwycięstwa zapewniły awans do finału Mistrzostw Polski, oraz walkę o podium w łódzkim turnieju.

W przegranym z Budowlanymi Łódź półfinale, gra długo toczyła się według schematu "punkt za punkt". Częstochowianie walczyli bez żadnego respektu, choć do meczu podeszli z należnym Mistrzowi Polski szacunkiem. Ostatecznie niespodzianki nie było, a naszej drużynie przyszło walczyć w meczu o trzecie miejsce z BBRC Łódź. Wygrana w tym meczu, dała częstochowskim rugbistom miejsce na najniższym stopniu podium oraz dużo satysfakcji ze zrewanżowania się za porażkę, którą ponieśli z Łodzianami w fazie eliminacyjnej.
W pasjonującym finale, roztrzygniętym dopiero po dogrywce, która odbyła się na zasadzie serii pojedynków 1 na 1, Budowlani Łódź musieli uznać wyższość doświadczonych zawodników z drużyny Frogs Warszawa, którzy tego dnia wznieśli w górę najokazalszy z pucharów.

Na pochwały zasłużyli wszyscy gracze Rugby Clubu Częstochowa, ale szczególne wyróżnienie należy się zupełnym debiutantom: Danielowi Cechowiczowi i Jakubowi Sternie, którzy szybko pozbyli się tremy i byli bardzo ważnymi ogniwami drużyny. Oprócz tego wspomnieć należy o świetnej grze Jakuba Mitka, który skutecznie absorbował przeciwników, wielokrotnie otwierając w ten sposób czystą drogę do zdobycia punktów swoim parterom.

Pochwały należą się także organizatorom za świetnie przygotowaną imprezę, a my możemy sobie tylko życzyć by o takich turniejach i takich wynikach naszych zawodników móc informować jak najczęściej.

Fragmenty turnieju - http://www.youtube.com/watch?v=jd2VpzJWVo8

Zobacz też

Niedziela - drugi trening otwarty!

Wystartował kolejny nabór do Rugby Clubu...

Sochaczew odczarowany

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.