Niedziela - drugi trening otwarty!

Redakcja / 2009-06-24

Już na najbliższą niedzielę działacze Rugby Club Czętochowa zaplanowali zoorganizowanie otwartego treningu rugby, który rozpocznie tegoroczny nabór do drużyny. Ideą treningu będzie zaprezentowanie podstaw tej dyscypliny każdemu, kto jeszcze nie miał z nią do czynienia.

Wszyscy którzy zdecydują się w niedzielę przyjść na Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Dąbrowskiego będą mogli osobiście przekonać się, jak ciekawym sportem jest rugby. Zawodnicy i trenerzy częstochowskiej sekcji będą zaznajamiać chętnych z nietypowym kształtem piłki, wytłumaczą podstawowe przepisy gry i i historię dyscypliny. Każdy będzie miał okazję zapoznać się różnymi ćwiczeniami, które obejmą operowanie piłką, podawanie, gre nogą oraz wprowadzenie do gry w kontakcie z przeciwnikiem.

Przyjść na trening, a później dołączyć do drużyny, może każdy. Jedynym ograniczeniem jest dolna granica wieku, ponieważ szkolenie w Rugby Club Częstochowa prowadzone jest od grupy młodzika. Oznacza to, że treningi prowadzone są dla młodzieży począwszy od rocznika 1995, ale także i dla osób o wiele starszych. Aby uczestniczyć w otwartym treningu wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy odpowiedni do warunków pogodwych, a w przypadku osób niepełnoletnich dodatkowo zgodę rodziców.

- Rugby to piękny sport, o którym w Polsce krąży wiele złych stereotypów, przede wszytskim o nadmiernej agresji na boisku, co jest kompletną bzdurą. Chcemy tym otwartym treningiem pokazać przawdziwe oblicze tej dyscypliny, która rozwija ciało i umysł, uczy pokory, cierpliwości, a przede wszystkim daje ogromnie dużo satysfakcji. - wyjaśnia trener częstochowskiej drużyny, Mateusz Nowak. - Sprzęt do gry w rugby nie wymaga niemal żadnych nakładów finansowych, a uprawiać ten sport może każdy, gdyż warunki fizyczne nie mają znaczenia, czego dowodem na tych treningach będą także nasi dotychczasowi zawodnicy, bardzo zróżnicowanani pod względem cech fizycznych.

Trening otwarty:
Niedziela, 05.07.2008, godzina 10:30
Miejski Stadion Lekkoatletyczny przy ul. Dąbrowskiego

Rugby

To sport zespołowy, który narodził się w Anglii w XIX w. W rugby są dwie podstawowe odmiany - siedmio- i piętnastoosobowa. Większą popularnością cieszy się druga z nich, przybliżymy więc kilka postawowych obowiązujących w niej zasad. Piłkę podawać można tylko do tyłu, a zadaniem drużyny jest takie pokierowanie akcją, aby znaleźć się z piłką na polu punkotwym przeciwnika za końcową linią boiska. Zespół otrzymuje za to 5 punktów, po czym wybrany zawodnik kopie piłkę na bramkę w kształcie litery "H", co jest nagradzane kolejnymi 2 punktami. Kopnięcie na bramkę w każdym innym momencie meczu jest z kolei punktowane za 3 "oczka". Walka o piłkę dozwolona jest poprzez chwycenie rywala i przewrócenie go na ziemię. Taki atak nazywany jest szarżą, a jego wykonanie ściśle określają przepisy zapewniając tym samym bezpieczeństwo uprawiającym ten sport, w którym kontuzjogenność jest mniejsza niż np. w piłce ręcznej.

Zobacz też

Wystartował kolejny nabór do Rugby Clubu...

Sochaczew odczarowany

"Siódemki" w Rudzie Śląskiej za nami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.