"Akcja Bytom"

/ 2009-04-23

Już w niedzielę czekają nas kolejne emocje związane z walką częstochowskiej drużyny w Regionalnej Lidze Rugby. Częstochowianie podejmować będą na własnym terenie Rugby Klub "Czarni" Bytom.

Choć bytomianie pochwalić mogą się sporymi tradycjami związanymi z tym sportem, tamtejszy klub jest na podobnym poziomie rozwoju co częstochowski - obecnie trwa tam odbudowa drużyny, mająca na celu powrót do lat świetności śląskiego rugby. Rywal z pewnością nie jest klasy Juvenii II Kraków, którą oglądać mogliśmy trzy tygodnie temu, lecz na początku wiosennej rundy prezentuje bardzo wysoką formę. - Bytomianie są "w gazie", wysoko pokonali niedawno drużynę z Rudy Śląskiej - mówi grajacy trener RC Częstochowa Mateusz Nowak. - Z pewnością będą szukali swojej szansy w silnym fizycznie młynie. Ich skład to połączenie doświadczonych wiekowo zawodników i zdolnej młodzieży, która regularnie uczestniczy w młodzieżowych rozgrywkach.

Jak dotychczas częstochowscy rugbiści nie wygrali meczu w lidze regionalnej. Na początku kwietnia polegli na swoim boisku z rezerwami Juvenii Kraków, choć po pierwszej połowie prowadzili jednym przyłożeniem. Co zmieni się tym razem w grze naszych zawodników?

- Musimy rozgrywać akcje podaniami do skrzydeł, co powoli wychodzi nam coraz lepiej - kontynuuje Nowak. - Nie da się jednak ukryć, że dużym problemem będzie przy tym brak dwójki kluczowych zawodników ataku (Tomasza Szymczyka i Marcina Pudło), którzy odnieśli kontuzje w ostatnim spotkaniu. Między innymi w związku z tym w składzie znajdzie się kilku mniej doświadczonych graczy, tak więc trudno przewidzieć siłę naszego zespołu.

Po wspomnianym zwycięstwie drużyny z Bytomia nad Rudą Śląską, nasi niedzielni przeciwnicy wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli grupy śląsko-małopolskiej, wyprzedzając RC Częstochowa. Na pierwszym miejscu z kompletem czterech zwycięstw plasuje się zgodnie z oczekiwaniami Juvenia II Kraków, natomiast drugą lokatę okupuje Koliber Sosnowiec, który także nie zaznał jeszcze porażki, jednak rozegrał jak do tej pory tylko dwa spotkania. Interesująco zapowiada się walka o trzecie miejsce między naszą drużyną, Bytomiem, i Rudą Śląską - wszystkie te drużyny wydają się prezentować zbliżony poziom. Jednym z ważniejszych etapów tej rywalizacji będzie więc zbliżające się spotkanie w Częstochowie.

Mecz z Czarnymi Bytom rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.00, odbędzie się ono na boisku przy ul. Kopalnianej w Dźbowie. Wstęp wolny.

Skład RC Częstochowa na niedzielny mecz:
Młyn:
Banaszczyk Błażej
Bombik Patryk
Bonarski Michał
Gęsiarz Marcin
Kembłowski Piotr
Królak Daniel
Krzypkowski Michał
Majchrzak Damian
Markowski Michał
Skowron Kamil
Atak:
Gnych Maciej
Jakubczak Jakub
Kaniowski Kamil
Konefał Dawid
Masalski Krzysztof
Mitek Jakub
Nowak Mateusz
Rokosz Radosław
Szczerba Marcin
Szkopiak Grzegorz
Sterna Jakub


Dojazd MPK na stadion:
autobusy nr 23, 33 - przystanek Kopalniana II (z centrum w kierunku Leśna)

Zobacz mapkę

Zobacz też

Kolejny mecz w Częstochowie już w niedzielę!

Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

Stawili opór liderowi

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.