"Akcja Bytom"

/ 2009-04-23

Już w niedzielę czekają nas kolejne emocje związane z walką częstochowskiej drużyny w Regionalnej Lidze Rugby. Częstochowianie podejmować będą na własnym terenie Rugby Klub "Czarni" Bytom.

Choć bytomianie pochwalić mogą się sporymi tradycjami związanymi z tym sportem, tamtejszy klub jest na podobnym poziomie rozwoju co częstochowski - obecnie trwa tam odbudowa drużyny, mająca na celu powrót do lat świetności śląskiego rugby. Rywal z pewnością nie jest klasy Juvenii II Kraków, którą oglądać mogliśmy trzy tygodnie temu, lecz na początku wiosennej rundy prezentuje bardzo wysoką formę. - Bytomianie są "w gazie", wysoko pokonali niedawno drużynę z Rudy Śląskiej - mówi grajacy trener RC Częstochowa Mateusz Nowak. - Z pewnością będą szukali swojej szansy w silnym fizycznie młynie. Ich skład to połączenie doświadczonych wiekowo zawodników i zdolnej młodzieży, która regularnie uczestniczy w młodzieżowych rozgrywkach.

Jak dotychczas częstochowscy rugbiści nie wygrali meczu w lidze regionalnej. Na początku kwietnia polegli na swoim boisku z rezerwami Juvenii Kraków, choć po pierwszej połowie prowadzili jednym przyłożeniem. Co zmieni się tym razem w grze naszych zawodników?

- Musimy rozgrywać akcje podaniami do skrzydeł, co powoli wychodzi nam coraz lepiej - kontynuuje Nowak. - Nie da się jednak ukryć, że dużym problemem będzie przy tym brak dwójki kluczowych zawodników ataku (Tomasza Szymczyka i Marcina Pudło), którzy odnieśli kontuzje w ostatnim spotkaniu. Między innymi w związku z tym w składzie znajdzie się kilku mniej doświadczonych graczy, tak więc trudno przewidzieć siłę naszego zespołu.

Po wspomnianym zwycięstwie drużyny z Bytomia nad Rudą Śląską, nasi niedzielni przeciwnicy wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli grupy śląsko-małopolskiej, wyprzedzając RC Częstochowa. Na pierwszym miejscu z kompletem czterech zwycięstw plasuje się zgodnie z oczekiwaniami Juvenia II Kraków, natomiast drugą lokatę okupuje Koliber Sosnowiec, który także nie zaznał jeszcze porażki, jednak rozegrał jak do tej pory tylko dwa spotkania. Interesująco zapowiada się walka o trzecie miejsce między naszą drużyną, Bytomiem, i Rudą Śląską - wszystkie te drużyny wydają się prezentować zbliżony poziom. Jednym z ważniejszych etapów tej rywalizacji będzie więc zbliżające się spotkanie w Częstochowie.

Mecz z Czarnymi Bytom rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.00, odbędzie się ono na boisku przy ul. Kopalnianej w Dźbowie. Wstęp wolny.

Skład RC Częstochowa na niedzielny mecz:
Młyn:
Banaszczyk Błażej
Bombik Patryk
Bonarski Michał
Gęsiarz Marcin
Kembłowski Piotr
Królak Daniel
Krzypkowski Michał
Majchrzak Damian
Markowski Michał
Skowron Kamil
Atak:
Gnych Maciej
Jakubczak Jakub
Kaniowski Kamil
Konefał Dawid
Masalski Krzysztof
Mitek Jakub
Nowak Mateusz
Rokosz Radosław
Szczerba Marcin
Szkopiak Grzegorz
Sterna Jakub


Dojazd MPK na stadion:
autobusy nr 23, 33 - przystanek Kopalniana II (z centrum w kierunku Leśna)

Zobacz mapkę

Zobacz też

Kolejny mecz w Częstochowie już w niedzielę!

Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

Stawili opór liderowi

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.