Obóz dochodzeniowy grup do lat 16 [raport]

MK / 2020-09-06

W dniach 19-23 sierpnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbył się obóz dochodzeniowy grup do lat 16. Pierwotnie planowano przeprowadzić ten obóz nad morzem (podobnie jak rok temu), niestety pandemia koronawirusa i do końca niepewna sytuacja sprawiła, że zdecydowano się pozostać jednak na miejscu.

fot. MK

Dzień 1
Rozpoczął się od testów sprawnościowych, a reszta czasu pozostała do końca pierwszego treningu została wykorzystana na doskonalenie podań. W przerwie zawodnicy zjedli smakowity obiad od Śniadaniowców (którzy dostaraczali nam posiłki również w kolejnych trzech dniach), następnie wzięli udział w serii gier i zabaw integracyjnych, a zakończyli ją krótkim wykładem wprowadzającym ich w drugą sesję treningową. W niej zajęto doskonaleniem organizacji gry w obronie.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 2
Rano zawodnicy zajęli się doskonaleniem techniki indywidualnej szarży. W przerwie zjedli pyszny obiad, później znów wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych, a także krótkich zajęciach teoretycznych. W drugiej sesji treningowej skupili się na doskonaleniem zejścia z linii obrony i organizacji gry w ataku.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 3
Upłynął pod znakiem aktywnego wypoczynku. Zawodnicy wyruszyli na wycieczkę do Rezerwatu "Sokole Góry", następnie zdobyli szczyt góry Biakło, żeby na koniec wypocząć i pojeździć na autodromie u podnóża zamku w Olsztynie. W trakcie tego spaceru pokonali około 10km z bardzo dużymi przewyższeniami. Energii dodawały im pyszne kanapki, które na wyjazd zrobiła nam firma Śniadaniowcy.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 4
Rano skupiono się na pozycjonowaniu zawodników i zachowaniu w rucku. W przerwie zjedzono wyborne łazanki, rozegrano arcyzaciętą rozgrywkę w kalambury, a zakończono ją tradycyjnie wykładem z przepisów. W drugiej sesji treningowej zajęto się formacją autową i kontynuacją doskonalenia organizacji gry w ataku.
Galeria zdjęć: kliknij!

Dzień 5
Tego dnia odbyły się jedynie gry kontrolne, po nich nastąpiło podsumowanie obozu, a następnie zawodnicy wraz z rodzicami posilili się pyszną pizzą i podzielili ze sobą swoimi wrażeniami.
Galeria zdjęć: kliknij!

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Wrzesień pod znakiem treningów naborowych

Obóz dochodzeniowy grup do lat 12 [raport]

16.08 trening naborowy do grup młodzik i kadet

Już niedługo...

Trening naborowy do grup młodzik i kadet

każda środa września

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.