Kolejny mecz w Częstochowie już w niedzielę!

Tomasz Ociepa / 2009-04-20

26 kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę, zawodnicy RC Częstochowa rozegrają kolejne spotkanie w lidze regionalnej. Po pojedynku z Juvenią, będzie to drugi mecz w Częstochowie; tym razem do naszego miasta zawita ekipa z Bytomia.

Spotkanie z drużyną Rugby Klubu "Czarni" Bytom będzie czwartym meczem częstochowian. Rywal wydaje się być w zasięgu naszech zawodników, choć mieć na uwadze należy ich bardzo dobrą dyspozycję w ostatnim spotkaniu, w którym wysoko - 35:5 - pokonali zespół z Rudy Śląskiej. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli grupy śląsko-małopolskiej, wyprzedzając częstochowską drużynę.
Mecz odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia w samo południe o godz. 12.00 na boisku przy ul. Kopalnianej 1 w Dźbowie. Tradycyjnie wstęp na to, jak i inne rozgrywane w Częstochowie spotkania, jest wolny.

Obejrzeć można także krótką zapowiedź zbliżającego się meczu. Zachęcamy do przekazywania linków do niego wśród znajomych.

Podziel się linkiem! (zaznacz i kopiuj)

Zobacz też

Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

Stawili opór liderowi

W niedzielę kolejne emocje

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.