Kolejny mecz w Częstochowie już w niedzielę!

Tomasz Ociepa / 2009-04-20

26 kwietnia, czyli w najbliższą niedzielę, zawodnicy RC Częstochowa rozegrają kolejne spotkanie w lidze regionalnej. Po pojedynku z Juvenią, będzie to drugi mecz w Częstochowie; tym razem do naszego miasta zawita ekipa z Bytomia.

Spotkanie z drużyną Rugby Klubu "Czarni" Bytom będzie czwartym meczem częstochowian. Rywal wydaje się być w zasięgu naszech zawodników, choć mieć na uwadze należy ich bardzo dobrą dyspozycję w ostatnim spotkaniu, w którym wysoko - 35:5 - pokonali zespół z Rudy Śląskiej. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli grupy śląsko-małopolskiej, wyprzedzając częstochowską drużynę.
Mecz odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia w samo południe o godz. 12.00 na boisku przy ul. Kopalnianej 1 w Dźbowie. Tradycyjnie wstęp na to, jak i inne rozgrywane w Częstochowie spotkania, jest wolny.

Obejrzeć można także krótką zapowiedź zbliżającego się meczu. Zachęcamy do przekazywania linków do niego wśród znajomych.

Podziel się linkiem! (zaznacz i kopiuj)

Zobacz też

Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

Stawili opór liderowi

W niedzielę kolejne emocje

Już niedługo...

Nie przegap

Ruszył sklep internetowy RCC!

Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego Rugby Club Częstochowa. W jego asortymencie znaleźć można odzież i akcesoria z grafikami związanymi z naszym klubem, a także samym rugby.

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2020/21

Z powodu pandemii mało brakło, a ten sezon byłby w pełni stracony. Na szczęście powrót uczniów do szkół w maju sprawił, że postanowiono również reaktywować rozgrywki szkolne i to na wszystkich poziomach - miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim. Poniżej ich krótkie podsumowanie.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.