Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

MK / 2020-06-13

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Częstochowska Liga Rugby

W tym roku szkolnym na zaplanowane trzy turnieje odbyły się tylko dwa. Spowodowane to było, tak jak pisaliśmy na wstępie, stanem epidemicznym i wprowadzonym w związku z nim obostrzeniami.
Pierwszy turniej odbył się w listopadzie na Hali Polonia, a udział w nim wzięło 10 drużyn (6 w kategori klas IV-VI i 4 w kat. kl. VII-VIII). W obu kategoriach zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 52, będąc przez całe zawody niepokonana.
Drugi i jak się okazało ostatni turniej znów odbył się w Hali Polonia pod koniec lutego. Ponownie wzięło w nim udział 10 drużyn (choć w innym rozłożeniu na kategorie - w każdej po 5). Kolejny raz Szkoła Podstawowa nr 52 była niezwyciężona i wygrała zawody w obu kategoriach.
Jak się można dymyśleć mistrzem w obu kategoriach została Szkoła Podstawowa nr 52. Co ważniejsze wygrywając wszystkie swoje mecze w tym sezonie.
Poniżej przedstawiamy pełną klasyfikację końcową cyklu (w każdym z turniejów szkoły zdobywają do niej punkty, za zajęte na nich miejsca):

Klasy IV-VI SP
1. SP52 - 26 pkt.
2. SP22 - 16 pkt.
3. SP21 - 12 pkt.
5. SP27 - 6 pkt.
4. SP15 - 5 pkt.
6. SP2 - 2 pkt.

Klasy VII-VIII SP
1. SP52 - 19 pkt.
2. SP22 - 12 pkt.
3. SP27 - 8 pkt.
4. SP2 - 3 pkt.
5. SP21 - 2 pkt.

Szczebel wojewódzki i ogólnopolski

Rozgrywki te są organizowane przez Polski Związek Rugby i odbywają się w trzech kategoriach wiekowych - kl. IV, kl. V i kl. VI. Półfinały wojewódzkie (po jednym przedstawicielu miasta w każdej kategorii) i finały ogólnopolskie (zwycięzcy półfinałów wojewódzkich) odbywają się po dwa razy w ciągu roku szkolnego - na początku zimy i późną wiosną. Niestety nie udało się rozegrać turniejów wiosennych z powodu pandemii koronawirusa.
W zimowych półfinałach wojewódzkich, drużyny z Częstochowy były bezkonkurencyjne i wygrały we wszystkich kategoriach - SP nr 22 w kl. IV i V i SP nr 52 w kl. VI.
Na ogólnopolskim finale rozegranym na warszawskim Torwarze, najlepszą ekipą w Polsce w kl. IV okazała się Szkoła Podstawowa nr 22, a drugą w kl. VI Szkoła Podstawowa nr 52. W kategorii kl. V SP nr 22 zajęła 10. miejsce.

Kategorie: #Szkolna Liga Rugby

Zobacz też

Młodzież wróciła do treningów

Wesprzyj nas dzięki Patronite!

Gospodarze zbyt gościnni

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.