Młodzież wróciła do treningów

MK / 2020-05-25

Po ponad dwu i pół miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, sekcja młodzika, jako pierwsza w naszym klubie, wróciła do treningów. Pogoda była iście rugbowa - ulewny deszcz, ale nie przestraszyło to naszych młodych adeptów.

fot. MK

Wprowadzenie III etapu odmrażania sportu pozwoliło nam na powrót na boisko. Mimo huraoptymizmu niektórych klubów, my postanowiliśmy podejść do sprawy bardzo ostrożnie. Na razie każdy z zawodników będzie trenował w swojej przestrzeni, bez kontaktu z innymi trenującymi, ze sprzętem przeznaczonym tylko dla niego. Skupiamy się na kwestiach, na które często jest bardzo mało czasu przy normalnych treningach - motoryka, kondycja i wzmacnianie mięśni strukturalnych, a także doskonalenie niektórych umiejętności indywidualnych.

Jeśli chciałbyś dołączyć do drużyny i jesteś z roczników 2005-2008, to skontaktuj się z nami: 888 - 074 - 497.

Kategorie: #Szkółka Rugby

Zobacz też

Wesprzyj nas dzięki Patronite!

Gospodarze zbyt gościnni

RTDiM w Częstochowie już w sobotę!

Już niedługo...

Nie przegap

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.