Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

/ 2009-04-18

Miło jest nam poinformować, że na początku bieżącego roku współpracę z Rugby Club Częstochowa poszerzył jeden z dotychczasowych sponsorów klubu - firma Roboprojekt. Decyzja włodarzy spółki cieszy tym bardziej, że w dobie recesji gospodarczej wiele przedsiębiorstw w popłochu tnie koszty, w tym wydatki na wspieranie sportu.

Roboprojekt to ogólnopolska firma działająca w branży business-to-business, specjalizująca się w profesjonalnym, kompleksowym wyposażaniu stanowisk spawalniczych. Wysokość wsparcia finansowego udzielonego przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek jest jeszcze większa, niż miało to miejsce pół roku temu. Dzięki temu będzie ono najważniejszym składnikiem budżetu klubu w bieżącym roku. Co istotne, na przeszkodzie w finansowaniu częstochowskiego rugby nie stanęła zmiana na stanowisku prezesa spółki Roboprojekt, jaka nastąpiła w ostatnim czasie.

Warto zauważyć, że sport jest jedną z dziedzin życia, które najmocniej odczuwają skutki globalnego kryzysu. Wiele nawet zawodowych drużyn ma obecnie poważne problemy z poszukiwaniem sponsorów. Świadczy to z jednej strony o rzetelnym podejściu do dotychczasowej współpracy ze sponsorem ze strony klubu, z drugiej o stabilności finansowej i pewnej pozycji na rynku Roboprojektu, który w tak wymagającym dla biznesu czasie zdecydował się nie tylko kontynuować finansowanie klubu, ale i jeszcze zwiększyć jego zakres.

Zobacz też

Stawili opór liderowi

W niedzielę kolejne emocje

Czeska lekcja rugby

Już niedługo...

Trening naborowy do grup młodzik i kadet

16.08.2020

dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.