Roboprojekt nadal z RC Częstochowa

/ 2009-04-18

Miło jest nam poinformować, że na początku bieżącego roku współpracę z Rugby Club Częstochowa poszerzył jeden z dotychczasowych sponsorów klubu - firma Roboprojekt. Decyzja włodarzy spółki cieszy tym bardziej, że w dobie recesji gospodarczej wiele przedsiębiorstw w popłochu tnie koszty, w tym wydatki na wspieranie sportu.

Roboprojekt to ogólnopolska firma działająca w branży business-to-business, specjalizująca się w profesjonalnym, kompleksowym wyposażaniu stanowisk spawalniczych. Wysokość wsparcia finansowego udzielonego przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek jest jeszcze większa, niż miało to miejsce pół roku temu. Dzięki temu będzie ono najważniejszym składnikiem budżetu klubu w bieżącym roku. Co istotne, na przeszkodzie w finansowaniu częstochowskiego rugby nie stanęła zmiana na stanowisku prezesa spółki Roboprojekt, jaka nastąpiła w ostatnim czasie.

Warto zauważyć, że sport jest jedną z dziedzin życia, które najmocniej odczuwają skutki globalnego kryzysu. Wiele nawet zawodowych drużyn ma obecnie poważne problemy z poszukiwaniem sponsorów. Świadczy to z jednej strony o rzetelnym podejściu do dotychczasowej współpracy ze sponsorem ze strony klubu, z drugiej o stabilności finansowej i pewnej pozycji na rynku Roboprojektu, który w tak wymagającym dla biznesu czasie zdecydował się nie tylko kontynuować finansowanie klubu, ale i jeszcze zwiększyć jego zakres.

Zobacz też

Stawili opór liderowi

W niedzielę kolejne emocje

Czeska lekcja rugby

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.